فیلم کشتن خرس مادر و 2 توله اش در سمیرم اصفهان+توضیحات

جنایتی بدتر از آنچه در این فیلم سیاه دیده می شود برای حیات وحش متصور نیست. آیا واژه «حداکثر مجازات» اینجا کاربردی خواهد داشت؟ یا طبق روال مرسوم، با درخواست تجدید نظر و پیگیری و مظلوم نمایی و فراموشی رسانه ها، خاطی به حداقل مجازات محکوم خواهد شد؟ اصولا آیا چنین فردی باید حق بازگشت به طبیعت را داشته باشد؟ و باید بتواند گاو و گوسفندش را در مناطق حفاظت شده و ممنوعه بچراند؟ و تفنگ به دست بگیرد؟ و بکشد؟ و خاطرات مردانگی اش را در برخورد با خرس و رهایی از دادگاه و محاکمه برای دیگران تعریف کند؟ و از جثه بزرگ خرس مادر بگوید؟ و از جذابیت کشتن خرس داستان ها بسازد؟

سالهاست به مدد تکنولوژی و موبایل های با قابلیت فیلمبرداری، جنایات خاموش، قابل رویت و استناد شده اند.

به گزارش دیده بان حقوق حیوانات، همانطور که متجاوزین به ناموس جامعه، از اقدامات شنیع خود فیلمبرداری می کنند، متجاوزین به حق حیات وحش این مرز و بوم نیز تصاویری را بر حافظه تلفن های خود ثبت می کنند که رعشه بر تن بیننده می اندازد. اگر در حیطه تجاوز به عنف، رهگیری و شناسایی سریع انجام می شود، در حیطه حیوانات و حیات وحش و محیط زیست شرایط دقیقا بر عکس است. اینجا نه تنها برخورد ها به کاهش جنایت ختم نشده، که باعث جری تر شدن جانیان طبیعت نیز شده است.

ضجه های معنی دار توله خرسی معصوم

اگر توان دیدن فیلم را داشتید، در جای جای فیلم ضجه های توله خرس هایی را شنیده اید که مادرشان به قتل رسیده و شکم کوچکشان با قساوت دریده شده؛ اما هنوز خون آلود و با  روده هایی بیرون آمده راه می روند و در جستجوی حمایتی ناممکن دور مادر می گردند. می گردند و ضجه می زنند و مِهر رفته اش را طلب می کنند. ضجه هایی انسانی از توله هایی که سهم اندکشان از دنیای نامردی ها، چند بار دیدن خورشید است و شکمی دریده و مادری مرده.

جریمه های چند صد هزار تومانی برای جنایات میلیونی

اگر قرار باشد باز هم به رسم گذشته عمل شود، این بار هم سه جانی جریمه ۷۰۰ هزار تومانی خواهند داد و خواهند رهید. تفنگشان باز پس داده خواهد شد و آماده خواهند بود برای جنبنده بعدی، جنبنده ای که پوست قاچاقش میلیون میلیون خرید و فروش می شود. آیا این شکل برخورد جنایتی اینچنین را تبدیل به فعالیتی سود ده نمی کند؟ وقتی قنداق تفنگ قاتل، از جریمه این جنایت قیمتی تر است، هر تفنگ به دستی با دیدن حیوانی که پوستی گران بها به تن دارد ترغیب به شلیک خواهد شد. بهانه نجات رمه و گاو و گوسفند هم که تا کنون محکمه پسند بوده و رهاننده جانی از زندان.

ثبت حداقل مجازات برای اکثر جنایات

جنایتی بدتر از آنچه در این فیلم سیاه دیده می شود برای حیات وحش متصور نیست. آیا واژه «حداکثر مجازات» اینجا کاربردی خواهد داشت؟ یا طبق روال مرسوم، با درخواست تجدید نظر و پیگیری و مظلوم نمایی و فراموشی رسانه ها، خاطی به حداقل مجازات محکوم خواهد شد؟ اصولا آیا چنین فردی باید حق بازگشت به طبیعت را داشته باشد؟ و باید بتواند گاو و گوسفندش را در مناطق حفاظت شده و ممنوعه بچراند؟ و تفنگ به دست بگیرد؟ و بکشد؟ و خاطرات مردانگی اش را در برخورد با خرس و رهایی از دادگاه و محاکمه برای دیگران تعریف کند؟ و از جثه بزرگ خرس مادر بگوید؟ و از جذابیت کشتن خرس داستان ها بسازد؟

جریمه نقدی، غیرآموزنده و ناتوان از بازدارندگی

تا امروز نه جریمه ای باعث کاهش کشتار حیات وحش شده و نه حتی باعث شده تفنگ به دستان رها شده در طبیعت، جمله ای به اطلاعاتشان بیافزایند. وقتی قاتل خرسی در مرکز ایران، آن را با خرس قطبی اشتباه می گیرد، تمام سیستم آموزشی و زیست محیطی و ارگان های مسوول حیات وحش و محیط زیست باید نگاهی خاص به پشت سر بیاندازند! آیا تمام آنچه باید می شد را انجام داده ایم؟ آیا این فیلم مختصر آموزش، پرورش، اخلاق، قانون، انسانیت، شعور و دانش آموزش داده شده را زیر سووال نمی برد؟

نیت جریمه: کسب مال ناچیز به سود دولت یا اصلاح مجرم؟

شاید وقت آن است که بپرسیم نیت اصلی محکمه و محاکمه چیست؟ واریز مال اندک به خزانه دولت؟ اخذ ضرر و زیان وارده به طبیعت از سوی سازمان حفاظت محیط زیست؟ تنبیه مجرم؟ آگاه کردن جامعه؟ یا… پیشگیری از تکرار جرم؟

مبالغ اندک جریمه و تنبیهات قابل صرف نظر کردن در حیطه محیط زیست و حیات وحش، نه هدف است و نه برای رسیدن به هدف، مفید. نه مجرمی با پرداخت چنین جرایمی اصلاح خواهد شد و نه سایرین درس عبرت خواهند گرفت. شرایط فعلی همه را برای تجاوز به حقوق حیوانات و محیط زیست جری تر خواهد کرد.

داشتن اسلحه عادی تر از چوبدستی!

حداکثر مجازات حمل و نگهداری سلاح گرم به عنوان محاربه اعدام است. افراد زیادی مجوز حمل سلاح دارند و بسیاری هم بدون چنین مجوزی مسلحند. در موارد متعددی، حتی افراد مجاز که از نظر روانی هم تست شده اند، به خاطر مسایل ناموسی اسلحه می کشند و همسر و فرزند خویش را به گلوله می بندند. ضاهرا دسترسی به اسلحه چندان هم سخت نیست. رسیدن به سن قانونی و پایان خدمت سربازی شاید سخت ترین شرایط آن باشند. هرچند که خواندن صفحه حوادث روزنامه ها، شرایط راحت تری را برای خرید قاچاق اسلحه معرفی می کند.

بی اطلاعی از اسلحه های موجود

سالها پیش قرار بود اسلحه های غیر مجاز تحویل شوند و هیچ سلاح بی مجوزی باقی نماند. اخبار رسانه ها از عدم موفقیت این طرح می گوید و البته اتفاقات شنیع زیست محیطی نیز موید این مطلب است. سلاح به دستانی که از شلیک به ارزشمند ترین حیوانات نیز باکی ندارند و هیچ بانک اطلاعاتی دقیقی هم از اعمال آنها در دست نیست.

و آخر اینکه جریمه فرهنگی موثرتر از جرایم بی اثر مالی

برای فردی که نمی داند، جریمه مادی دانایی به ارمغان نخواهد آورد. راه حل ندانستن، آموزش است و تقدیم دانش. اگر این قاتل خرس ها سفری به تهران داشته باشد و یک هفته میهمان گروه های فعال حقوق حیوانات و محیط زیست باشد، ارزش حیواناتی که جانشان را گرفته بهتر درک کند. حیواناتی که طبیعت گردان برای دیدنش حاضرند بیش از جریمه این کشتار نابخردانه هزینه کنند تا صاحب فقط یک عکس آنها شوند و خاطره دیدارش را در زیستگاه طبیعی، عمری به دوش کشند. در کنار جرایم قانونی و جبران ضرر و زیان وارده به طبیعت، محکوم شدن نادان به دانستن مفیدترین کاری است که برای جلوگیری از تکرار این جنایت می توان انجام داد.

شاید جالب ترین حکم قضایی در این زمینه، حکم دادگاه شیراز باشد برای مجرمی که الاغی را به جرم خوردن محصولات جالیزش آتش زده بود: حفظ کردن ۵۰ حدیث در زمینه حقوق حیوانات و قبول شدن در امتحان آن!

دیده بان حقوق حیوانات، جهت آموزش این فرد و مجرمین مشابه اعلام آمادگی می کند و سایر گروه های فعال حیات وحش و حقوق حیوانات را نیز جهت اعلام آمادگی فرا می خواند.

یک فکر در “فیلم کشتن خرس مادر و 2 توله اش در سمیرم اصفهان+توضیحات”

 1. سلام.بهتر نیست اول ببینیم چه چیزی باعث شده که یک انسان که اشرف مخلوقات روی زمین هست باید همانطور که برازنده اسمش هست رفتار کنه،این جنایت وحشیانه را انجام می دهد.در این حادثه فرد خاصی مقصر نیست بلکه فرهنگی که باعث شکل گیری چنین شخصیتهایی شده(شکارچیان بی رحم) مقصر هست . چه کسی می داند که اگر در آن صحنه بود چکار می کرد؟؟
  شاید کاری بدتر از این افراد انجام می داد . بعضی از کمبودها و برخی فقرهای فرهنگی باعث چنین فجایعی یا حتی بدتر از آن می شود که ممکن است دور از چشم ما باشد.به نظر می رسد بعضی مواقع انسان ها شخصیت اصلی خودشان را فراموش می کنند و برای آنچه که به نظر بقیه خوشایند است خود را به خطر می اندازند

  1. من که مسلمون بودنشون شک کردم حداقل می ذاشتن توله ها بزرگ شن بعد شکار شون میکردن.بازم به سرخ پوست ها که برا کوچک ترین جنبنده ارزش قائل بودن با دیدن این فیلم یاد ضامن اهو افتادم و معلوم شد ما ایرانی ها اصلا از تاریخ درس نمیگیریم

  2. و در آخر به نوشته دوستان بزرگوار اضافه مي نمايم كه به حكم پروردگار قصاوت را بايد با شجاعت پاسخي كوبنده داد اگر لازم باشد چند صد ميليارد مرتبه اين چنين فجايعي را كه من واقعا از بردن نام انسان و حتي حيوان براي اين …….. در وبلاگم درج خواهم نمود تا واقعا روزي فرزندانشان را در جلوي چشمانشان پاره پاره نموده تا دردي كه بر ما به عنوان انسان و آن دو حيوان كوچك (كه واقعا من اشك در چشمان دارد جمع مي شود وقتي اين مطالب را دارم مي نويسم چون خودم هم پدر هستم و فرزندم را عاشقانه دوست دارم .)وارد آمده تسكين بخشد . ديگر در اينجا رعفت الهي و اسلامي و انساني معني نمي شود ، ديگر در اينجا گذشت بي معني شده ، چرا كه فرزندان اين دو ………. گرگ زاده هستند و بس كمكم كنيد تا ادامه دهم . باسپاس

 2. آخه من نمیدونم این حیوانهای انسان نما هیچ بویی از انسانیت و ترحم و تمدن نبرده اند واقعا مثل لطیفه هایی که برایشان میسازند رفتار میکنند گویا پشت کوه بزرگ شده اند و از شیر حیواناتی چون گرگ و سگ تغذیه کرده اند البته اگه گرگ و سگ با تشابه این افراد به آنها ناراحت نشوند و باید از حیوانات درنده به خاط تشبیه این حیوانات به آنها عذرخواهی کرد ای مردم شهرستان سمیرم خجالت بکشید

   1. يني چي ؟ منم شكار ميكنم اما فقط گوزن هاي نر كه ممكنه گله رو به خطر بندازن يا نرهايي كه پير شدن و به درد جفت گيري نميخورن شكار ميكنم اين كارم اشتباهه؟
    اين جور فك ميكني پس كاملا در اشتباهي

  1. اقا محسن شما که خودتون رو فرهیخته میدونید چرا این حرفو میزنیر…مردم سمیرم چه گناهی کردن….ی ادم از خدا بیخبر و پست اینکارو کرده بقیه چه گناهی کردن.حتی مردم روستا خودشونم بشدت ناراحتن چه برسه ب مردم سمیرم.مامان خودم بعردیدن این فیلم چند هفته افسردگی داشتن و من تا الان ب خودم اجازه ندادم ک ببینمش.از خدا بترسید و تر و خشک رو باهم نسوزون

 3. وحشتناکه
  متاسفم برای اینکه بگم ماهم انسانیم
  البته این کوچکترین نمونه بد بودن انسانهاست دراینجا حیووانی رو اینطور میکشند درجاهای دیگر انسانها وکودکان رو فجیع ترازاین میکشند
  واقعاشرمنده ام از انسان بودن…

 4. واقعا ادم های بی پدر و مادری هستن من اون تیکه آخر فیلم رو که دیدم گریه ام گرفت وقتی توله خودشو به زحمت به مادرش رسوند ولی اون عوضیا مادر رو هول دادن پایین تا دست توله بهش نرسه

 5. سلام این قضیه کاری به مردم ساده و بدبخت سمیرم نداره اگه تو بی بی سی دیده باشین میگفت منطقه ای در سمیرم به نام ونک که خود ونک یه روستا هست همه مردم ونک با حیوون فرقی ندارن فقط کافیه بیان سمیرم برید چشمه ناز ونک همین عوضی بی پدر ومادر که این بیچاره ها رو بیچاره کرده میاد تو چشمه ناز روزای جمعه که از اصفهان و تهران و….. پا میشن میان چشمه ناز این شکارچی بی شرف که اون یکی پسرش هست باهم پامیشن میرن مزاحم ناموس مردم تو چشمه ناز حالا این آدم دبیر پرورشی هم هست من نمیدونم چی یاد میده به دانش آموزها خودم هم این حیون رو میشناسم اسم و فامیلش رو نیارم بهتره
  تو بی بی سی یادمه نماینده سمیرم که از همون روستای ونک بود (بهروز جعفری) یه بیشرف تمام معنا اومده بود میگفت موضوع مهمی نیست که حالا دارید بزرگش میکنید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  فقط یه بار میخوام ببینمش بهش بگم بچه ی خوتو که شکمشو پاره کنم تو هم برو شلوغ کن منم میگم موضوع مهمی نیست سرو صداشو راه انداختی البته نیازی به این چیزا نیست پسرش به فنا رفته همین حالا (معتاد شده) سفت و سخت
  بعد اون جریان وحشتناک همون شکارچی رو از زندان آزاد میکنه با پارتی بازی
  به خدا من نتونستم کلیپ رو ببینم بچه خرسها عین بچه آدم صدا میدادن

 6. اقاااااااااااااااا ونک ربطی به سمیرم ندلره
  سمیرمیها اصلن ونکیهارو ادم حساب نمیکنن
  این وحشیا ونکی بودن
  ونککککککککککککککککککککککککککککککک
  سمیرم نیستتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتت

  1. salam.kheili motasefam vase mardome vanak ke bekhatere ye hemaghat tamame tahsilkardehash morede tahghir gharar gereftan va motaseftaram ke kasani maro adam nemidunan ke khodeshun buei az adam budan nabordand.behtare ye negahi be pishine semirom bendazid,salhaye na chandan dur ke pore az ghatlhaye vahshyane khunevadegi serghathaye mosalahane davahaye ghomi ghabilei va ….jalebe ke hanuz dar shahre be zaher motamadene shoma tabar zani aslahe keshi va … jozve eftekharat hesab mishe.motasafeam hamin.

 7. درود به همه دوستان گرامی.
  اول از همه باید در جواب آقا میلاد باید بگم که مطمئن باش که اینها مسلمون هستند.
  اینها نماز اسلام رو هم میخونند.
  من شطرنجباز هستم.2 روز قبل بایک فنلاندی میخواستم بازی کنم.ولی حریف فنلاندی بازی رو نپذیرفت و دلیلش رو اینگونه اعلام کرد : (من با تروریستها بازی نمیکنم).
  من خیلی ناراحت شدم.ولی امروز بادیدن این کلیپ فهمیدم که چرا جامعه جهانی مارو با واژه تروریست میشناسن.
  حالا از همه دوستان یک سوال ساده دارم : تروریست به چه کسی گفته میشود؟؟؟
  من در جوابم به این سوال میگم :
  این جانورانی که در این فیلم خرس مادر و توله هاش رو به قتل رسوندن تروریست هستند.
  اگر من با دیدن این فیلم اشک از چشمهام جاری نشه تروریست هستم.
  اگر من این فیلم رو به عنوان یک کلیپ جالب و سرگرم کننده با استفاده از گوشی موبایلم یا اینتر نت برای دوستان و آشنایان ارسال کنم و بگم (یه کلیپ توپ دارم),تروریست هستم.
  اگر من پیگیر حق و حقوق این خرس و توله هاش نباشم , تروریست هستم و …
  نظر شما چیست؟

 8. چی بگم والا
  ما بدتر از این عجایبش دیدیم این که دیگه چیزی نیست
  با انسان ها دارن این کارو میکنن این که دیگه حیوونه
  بازم واقعا متاسف شدم

 9. va ye sohbate dg inke:harchand mosht nemuneye kharvar ast vali nabayad be ye melat be ye shahr be ye goruh adam faghat beserfe didane ye clip tohin kard,ba inkar ensaniat va shoure khodetunam zire soal mire.dalile inkar ro ham berid az khode in ahga beporsid va lotfan dar eterazatotun va hatke hormatetun jam nabandid.har shahri har keshvari va har rustaei majmuei az ensanhaye khub va bad dare,ensanhai az pust va gushte man va shoma,aya vaghean dar jaei ke shoma zendgi mikonid in etefaghat nemiofte?
  yani adam koshi dardnaktar azin kar nist?
  serghat?
  namus dozdi?khodetun ghezavat konid dustan

 10. بعضی از ما ایرانی ها کلا وحشی تشریف دارن مخصوصا مردمان روستای ایران واقعا
  نمی دونم که میخوایم دست از وحشی گری برداریم

 11. لطفاً به این فیلم نگاه نکنید!
  این فیلم برای ندیدن است! مثل شعر تلخی که برای نخواندن سروده می شود! چطور یک انسان؟! می تواند اینقدر بی رحم باشد که شکم شکارش را با کارد پاره کند، بچه هایش را بکشدو بعد از آن عکس بگیرد و با افتخار همگانی کند؟! کُشتن موجودی تا این اندازه ظریف و معصوم چه لذتی دارد؟

  به گزارش زیست بوم آیا این هم پلنگی است که می گوئید به گله هایتان حمله می کند؟ آیا گرازی است که مزارع تان را شخم می زند؟ چطور می توانید این همه قلبی از سنگ را توی سینه تان جابجا کنید؟ این بومرنگ سنگدلی که پرتاب کرده اید یک روز برمی گردد و توی صورت خودتان می نشیند…

  تفنگ تان را بر زمین بگذارید شکارچی های نشانه دار و بی نشان! این گلوله های سربی تان را چال کنید، دست هایتان را بشورید، بوی خون دارد دنیا را بر می دارد…. شرم تان باد اگر نام انسان را یدک می کشید… به این فیلم نگاه نکنید! این فیلم برای ندیدن است!

 12. خیلی باحال بود دمتون گرم …. دمشون گرذم کلی حال کردم …. من خودم جزانجمن حیوان آزاریه محلمونم …. از آتیش زدن گربه ها تا زنده زنده کندن کله پرنده ها مخصوصا بچه گنجیشکا …. اتفاقا از این کارامون هم یه مستند 20 دیقی ای تهیه کردیم اگه دلشو دارین بدم تا ببینین.

 13. من از این کار وحشیانه که توسط مردم ونک
  سمیرم انجام شد متاسفم اما دوستان خوبم بدونید کار خود مردم سمیرم نبوده
  و کسانی هم که این کارو انجام دادن به علت پارتی داشتن به سزای اعمالشون نرسیدن خدا و وجدانشون باهاشون درست کنه

  1. کسی که این جنایتو انجام داده باید همین بلایی که بر سر این زبون بسته ها رو اورده سر خودشو بچه هاش بیارن امیدمارم به حق امام رضا خدا لعنتش کنه. بی همه چییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی بی ناموسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسس

 14. نجات 2 خواهر از حمله خرس وحشی در سمیرم

  دو خواهر عشایر از حمله خرس وحشی در شهرستان سمیرم جان سالم به در بردند.

  رئیس جمعیت هلال احمر سمیرم امروز گفت: دیشب در گردنه بیژن پادنا، خرسی به 2 خواهر عشایری حمله و آنها را از ناحیه دست و صورت زخمی کرد.

  آقای تاج دره افزود :تیم امداد و نجات این اداره بعد از اعزام به منطقه مصدومان را به پایگاه هلال احمر انتقال دادند.

  وی گفت : هم اکنون حال مجروحان رضایت بخش است.
  گردنه بیژن در ارتفاع سه هزا ر و 500متری از سطح دریا در کوه دنا و بین شهر سی سخت و منطقه پادنا قرار دارد که یکی از زیستگاه‌های مهم خرس قهوه‌ای در ایران است.
  http://www.basiratsemirom.ir/25207-%D8%AE%D8%A8%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%B3%D9%85%DB%8C%D8%B1%D9%85

 15. اخه تو که نمی دونی چی بوده چی می گی
  حالا همتون شدید طرف دار محیط زیست
  فرض کنید تنها توی بیابون بودید و خرس بهتون حمله می گرد باز هم طرف دار محیط زیست بودید
  آیا جونتون. به هر حال خواهش می کنم قضاوت الکی نکنید مرسی

  1. هیچ کشاورزی جرعت چنی عمل زشتی رانداره آقا یا خانم بهاره شما جرعت چنین کاری را دارید به هر عنوان. انسان اشرف مخلوقات هست ولی …؟

 16. پدر محمد ظريف روهند 15 ساله ساكن رستاي مندان در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در ياسوج اظهار داشت: امروز صبح فرزندم گوسفندان را براي چرا به تنگ خواجه عبد خليلي كوه تير در بخش روستاي مندان برد كه مورد حمله يك قلاده خرس وحشي قرار گرفت. وي تصريح كرد: محمد در حاليكه روي يك تخته سنگ نشسته بود و از گوسفندان مواظبت مي‌كرد مورد حمله خرس قرار گرفته و خرس با چنگ و دندان به جان وي افتاد. پدر اين چوپان افزود: خرس با زير دست و پا گرفتن محمد ظريف تمام لباس‌هاي وي را پاره كرد و او را از ناحيه سر و صورت، دنده‌ها و كمر با گاز گرفتن و چنگ زدن مجروح كرد. وي گفت: با فرياد اين نوجوان سگ گله از حمله خرس با خبر شده و به كمك چوپان گله آمد و مدت 40 دقيقه با خرس درگير بود تا سرانجام توانست محمد را از زير دست پاي خرس نجات دهد. بر پايه گزارش خبرنگار فارس، از سر و صدا و فرياد چوپان گله، چوپانان ديگر خبردار شدند و به كمك چوپان مجروح شتافتند و وي را براي مداوا به روستاي مندان انتقال دادند. چوپان جوان هم اكنون در بيمارستان امام خميني دهدشت بستري است. به گفته پزشكان معالج، حال اين چوپان مجروح رضايت بخش است. انتهاي پيام/.

 17. راستش من وقتی این صحنه را واقعا یک روز حالم بد بود و یک عمر لعنت به این دو نفر میفرستم امیدوارم همین کاری را که با خرس و بچه هاش انجام دادند روزی به سر خودشون بیاد تا به چشم ببینند که بی رحمی و کثیف بودن را به نهایت رسانده اند به امید آن روز

 18. lمشكل نه از فرد ونه از شخص= مشكل از فرهنگيه كه اون وامثال اون توش بزرگ شدن كارافراد اگاه- فرهنگي- وتحصيل كرده-تو اين زمينه خيلي زياد بايد فرهنگ جامعه سطحش بره بالا

 19. من كه نتونستم فيلم رو ببينم از خدا مي خواهم هيچوقت مثل اين شخص كه اين حيوانات را كشته نشوم و به خدا پناه مي برم از قصي القلب شدن و به اين شخص مي گويم منتظر عاقبت اين كار خود باشد حتما عقوبت سختي در انتظارش ميباشد .چون هر آسيبي به موجودي وارد كني در همين دنيا همان آسيب به تو مي رسد چون من تجربه كردم و تجربه هاي تلخي بوده .

 20. به خیلی از مفسدین که نمشه نزدیک شد.!…؟ لااقل بااینها عین کشور های غیر اسلامی برخورد بشه چراکه اونها مسلمانتر ازما هستند حقوق حیوانات که مو به مو درشریعت ما ذکر شده انها عمل میکنند و این خبر اخیر باعث میشه تااین وحشیان انسان نما از شاه کارهایشان فیلم تهیه نکنن واینکه چند ماهی بود این خبر قلبم را به درد اورده بود به انتظار نشسته بودم تا شاید قانونی باشد که آبروی رفته انسانهارا بخرد اما حیف و…؟خدایا ما را به حال خدمان دها مکن که روی هرچه زشتی وبدی را کم میکنیم

 21. به خیلی از مفسدین که نمشه نزدیک شد.!…؟ لااقل بااینها عین کشور های غیر اسلامی برخورد بشه چراکه اونها مسلمانتر ازما هستند حقوق حیوانات که مو به مو درشریعت ما ذکر شده انها عمل میکنند و این خبر اخیر باعث میشه تااین وحشیان انسان نما از شاه کارهایشان فیلم تهیه نکنن واینکه چند ماهی بود این خبر قلبم را به درد اورده بود به انتظار نشسته بودم تا شاید قانونی باشد که آبروی رفته انسانهارا بخرد اما حیف و…؟خدایا ما را به حال خدمان دها مکن که روی هرچه زشتی وبدی را کم میکنیم

 22. درسته که 1خرس یا خیلی ازحیوونای دیگه وحشی اندودرمقابل 1انسان ممکنه اون ازپادرآرن ولی حیوون اسمش روشه….امااین بی شرفی که اسمش انسان بوده چراهمچین کاری کرده؟چطوردلشون اومده به خصوص اون توله خرساکه خیلی هم مظلوم بودن بابی رحمی تمام کشته شدن………واقعاجای تاسف داره که تمام دنیابادیدن این کلیپ خواستارمجازات اون 2تابی شرفند!امادرملت مافقط همیشه مظلوم کشی بوده وهیچوقت همچین آشغالایی اونطورکه بایدمجازات نشدندامااون بالای سری میخوان چیکارکنند؟مطمئنن1000برابربدترازاون توله هامیمیرن………..به امیدنابودی تمام انسان های بی شرف بی وجدان مثل اینها وامثال اینها……………………….

 23. يادمه وقتي بچه بودم در تيتر اخبار شب شبكه اول صحنه شكستن بازوي يك جوان فلسطيني توسط دو سرباز اسرائيلي را ميديدم و فكر ميكردم چطور با يك انسان حتي اگه دشمن باشه ميشه چنين كاري كرد؟ حالا ميبينم كه نيازي به دشمن بودن نيست آدمها ميتوانند با كودكان خردسال و حيوانات بي زبان بدترين جنايات را انجام دهند. حالا يك سئوال اساسي: آيا آن معلم وحشي كه چنين جنايتي را مرتكب شده همچنان معلم بچه هاي معصوم ما باقي مي ماند از دولت حقوق ميگيرد؟

 24. اولا آقا سعید توام عین همین وحوشی چون نظرت مثل هموناست.و بعدشم واسه اون کسی که میگه اون قاتل وحشی موجیه.اونایی که باهاش بودنم موجین؟بعدشم جانباز که هیچ پیغمبر زاده ام اگه بوده و اینکارو کرده انشاا… بره جهنم و خودشو خانوادش تیکه تیکه بشن الهی.همچین میگه جانبازه استغفرا… انگار خدابوده

 25. جای تاسف انسانها با الوده کردن زمین قطع درختان هرروز عرصه را برای حیوانات تنگ تر میکنند دیگر کشتن این حیوانات چی معنی دارد

 26. این فیلم رو از بی بی سی دیدم و طاقت دوباره دیدنشو اینجا نداشتم.صرف اینکه خرسها به انسان حمله کردن این جنایت وحشیانه توجیه نمیشه.حیوان بدبخت اگه وحشیه و به انسان حمله میکنه غریزه و ذات خدادادیش اینه .ولی این به ظاهر انسان ها(از همه به خاطر به کار بردن کلمه ی انسان پوزش میخوام) این وحشی گری و قساوت قلب رو از کجا آوردن؟
  خدا لعنتشون کنه هر روز و هرساعت و هر دقیقه و هر ثانیه.
  کشتن با زجر کش کردن خیلی متفاوته.انشاءا… خدا تو همین دنیا زجرکششون کنه.قیامت که جای خود دارد.

 27. خیلی پست فطرت هستن.واقعا که!!!!!!!!!!!!خدالعنتشون کنه.ایشاال.. همین بلا رو یه نفر سر خودشون بیاره.خودشون رو بکشن و دل بچه ها شونو پاره کنن

 28. من كه واقعا از ايراني بودن خودم خجالت مي كشم
  آخه توي ويدئو هايي كه من ديدم مرديكه كثافت مي خنده هم توله هارو بالا مي گيره كه بگه ما هم مي تونيم اي خدا بر سر بچه ي خودت هم همين بلا رو بياره
  واقعا بعضي ها بويي از انسانيت نبرده اند

 29. واقعآ حیف از اسم انسان که بر روی بعضی از آدمها بگذارند انسانهایی که فقط ظاهر انسان دارند و در مقام یک موجود زنده از حیوان به مراتب حیوان تر هستند./

 30. سلام.من خودم ونکی هستم اهل همین روستایی که این اتفاق وحشتناک و غیر انسانی اتفاق افتاده.منم مث بیشتر دوستان نتونستم این فیلمو ببینم.یعنی کاملا مشخصه هر انسانی که از سلامت روان برخوردار باشه از شنیدن همچین خبری شدیدا متاثر میشه.اما ما چه کاری از دستمون برمیاد بریم خودمون اون جنایتکارو بکشیم؟؟؟وقتی دادگاه به راحتی این جنایتو نادیده میگیره و متهمو با پارتی ازاد میکنه! وقتی مجازات همچین ظلمی رو فقط چند میلیون قرار میده!!!!

  من صحبتم با اون دوستانی هست که اینطور به راحتی مردم ونک را زیر سوال میبرند دوستان عزیز ادم بیمار ممکنه در همه جا وجود داشته باشه ! شما شک دارید که این جنایتکار بیمار روانی نیست؟؟؟

  ونک قدمتی هزار ساله داره که تو این هزار سال این مورد تنها اتفاق بدیه که خود مردم ونک هم به شدت از این موضوع متاثر شدن اما همین دوستانی که اینقدر به ونک و مردمش توهین میکنن بهتر از من میدونن که کشتن الاغ با ضربه پتک-سوزاندن الاغ با بنزین – قطع کردن پای روباه زنده و….. بسیاری از موارد اینچنینی به وفور در چه شهری اتفاق می افته!!!!!!!!!!!!!!!

 31. وقتی اینجوری نظرها رو انتخابی مینویسید دیگه مشخصه سطح فرهنگتون در چه حده به درک که منتشر نمیکنی حداقل خودت بخون شاید به فکر بیفتی….شاید…..

  به فکر اون منزل تنگتم باش!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


− 6 = سه

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>