علیاء ماجدة المهدی دختر عریان مصری در انتظار حد شرعی+عکس

علیاء ماجدة المهدی با نشر عکس‌های برهنه خود در اینترنت جنجالی بزرگ در مصر به راه انداخته است

در مصر یک نهاد صنفی برای زن جوانی که عکس برهنه خود را روی وبلاگش در اینترنت قرار داده، “حد شرعی” تقاضا کرد.

“شورای عمومی فارغ التحصیلان رشته‌های حقوق و شریعت” بامداد پنجشنبه (۱۷ نوامبر) در بیانیه‌ای از مقامهای رسمی مصر تقاضا کرد که علیا ماجدة المهدی و دوست پسر او کریم عامر را به خاطر “تشویق مردم به فسق و فجور و توهین به ادیان” مطابق ماده ۹۸ قانون جزایی مصر، به مجازات برسانند.

علیا ماجدة المهدی با نشر عکس‌های برهنه خود در اینترنت جنجالی بزرگ در مصر به راه انداخته است. این دختر جوان که دانشجوی “رشته علوم ارتباطات دانشکده امریکایی قاهره” است، اقدام خود را دفاع از آزادی بیان و اعتراض به سانسور دانسته است.

او به افزایش نفوذ بنیادگرایان و فشار آنها بر زنان برای رعایت “حجاب اسلامی” معترض است و علاوه بر عکس خود، عکس برهنه‌ای از کریم عامر، دوست پسرش، را نیز در ایننترنت منتشر کرده است.

“اسلام‌گرایان در برابر اقدام علیا خاموش نمانده‌اند. در “فیس بوک” صفحه‌ای راه‌اندازی شده است که اعدام علیاء ماجده المهدی را خواستار شده است؛ مؤسسان سایت برای این هدف عضو می‌پذیرند و آرای عمومی را بسیج می‌کنند”

عکس علیا در زمانی اندک در هزاران وبلاگ و سایت اینترنتی در مصر و سایر کشورهای عربی بازچاپ شد.

در این عکس سیاه و سفید دختری جوان دیده می‌شود که چیزی به تن ندارد مگر جوراب ساقه بلند و کفش‌. علیا نخستین زنی است که در یک کشور عربی عکس واقعی خود را با نام و نشان در اینترنت منتشر می کند.

او که گفته می‌شود در قاهره زندگی می‌کند، روز چهارشنبه (۱۶ نوامبر) بیست ساله شد.

علیا وبلاگ خود را با شعارهایی “الحادی” تزیین کرده است: “نگاه کنید: من برهنه هستم، همین جور که هستم قبولم کنید!” یا «آزادی دادنی نیست، گرفتنی است» و «مصر نه عربی است و نه اسلامی، فقط مصری است.»

علیا در صفحه “فیس بوک” خود نیز عکس‌هایی منتشر کرده که می‌توان از آنها “توهین به اسلام” را برداشت کرد. در یکی از عکس‌ها او برهنه ایستاده و کفش خود را روی یک روسری قرار داده است.

علیا در صفحه “فیس بوک” در پاسخ به این اتهام که به اعتقادهای دیگران توهین کرده است، می‌نویسد: “من به هیچ کس توهین نکرده‌ام. من به تکه پارچه‌ای توهین کردم که نماد بردگی زنان است.»

او خود را یک “زن آزادیخواه، فمینیست و غیرمذهبی مصری” می‌داند و می‌گوید که از شانزده سالگی به دین اعتقاد ندارد.

واکنش‌های تند به نشر عکس‌های برهنه

“علیا ماجدة المهدی بیست ساله که دانشجوی “رشته علوم ارتباطات در دانشکده امریکایی قاهره” است، اقدام خود را دفاع از آزادی بیان و اعتراض به سانسور عنوان کرده است”

با انتشار عکس‌های برهنه علیا، شمار بازدیدکنندگان از وبلاگ او، ناگهان افزایش بی‌سابقه‌ای یافت و گفته می‌شود که هم اکنون بازدید از وبلاگ او به نام “مذکرات ثائره” (یادداشت‌های زنی انقلابی) از هر سایتی در کشورهای عربی بالاتر است.

در مصر کمتر رسانه‌ایست که به نشر عکس‌های علیا واکنش نشان نداده باشد. به علاوه هزاران سایت در ستایش یا نکوهش اقدام او مطلب منتشر می‌کنند.

بسیاری از سایت‌های لیبرال یا نواندیش، از اقدام علیا حمایت کرده، جسارت و شهامت او را ستوده‌اند. هزاران دختر از کشورهای گوناگون گفته‌اند که از الگوی او پیروی خواهند کرد. بسیاری از آنها با شعار “ما همه علیا” هستیم، عکس‌های خود را برهنه در تویتر یا فیس بوک منتشر کرده‌اند، هرچند روشن نیست که واقعا عکس خودشان باشد.

در برابر عده‌ای نیز کار علیا را اقدامی افراطی و غیرمسئولانه می‌دانند که نه تنها به سود جنبش دموکراسی خواهی در مصر نیست، بلکه آب به آسیاب اسلامگرایان می‌ریزد.

علیا

“به آن مدل‌های برهنه‌ای فکر کنید که در دانشکده هنرهای زیبای قاهره تا سالهای اوایل دهه ۱۹۷۰ بدن خود را در برابر هنرمندان قرار می‌دادند”

علیا خود را عضو یا هوادار جنبش “ششم آوریل” (جبهه دموکراتیک مصر) دانسته بود، اما این جنبش که از نیروهای مؤثر و رادیکال مصر است، وابستگی او را تکذیب کرده و اقدامش را نکوهیده است.

این جریان می‌گوید که اقدامات تحریک‌آمیز و توهین به احساسات و عقاید عامه مردم، نه تنها به سود جریانات لیبرال نیست، بلکه باعث ترس و دوری لایه‌های سنتی جامعه از جنبش اصلاحات می‌شود.

برای بازماندگان رژیم حسنی مبارک، نیز این فرصتی برای ضربه زدن به تحولات است. با این دستاویز آنها می‌توانند تبلیغ کنند که جوانان انقلابی تنها به خاطر هرزگی و بی بندوباری به خیابان‌ها ریختند و نظام پیشین را سرنگون کردند.

اسلام‌گرایان در برابر اقدام علیا خاموش نمانده‌اند. در “فیس بوک” صفحه‌ای راه‌اندازی شده که اعدام علیا ماجده المهدی را خواستار شده است؛ مؤسسان سایت برای این هدف عضو می‌پذیرند و آرای عمومی را بسیج می‌کنند.

واکنش به رشد بنیادگرایی

اقدام علیا ماجده المهدی بازتاب سرخوردگی و یأسی است که این روزها بسیاری از جوانان انقلابی مصر را فرا گرفته است. با قدرت‌گیری “شورای نیروهای مسلح” و آشکار شدن عملکرد و برنامه‌های آن، بسیاری از فعالان انقلاب ۲۵ ژانویه خود را بازنده می‌بینند و از “شکست انقلاب” سخن می‌گویند.

با سقوط حسنی مبارک، رهبر پیشین، هیچ یک از اهداف انقلاب مصر تحقق نیافته است. نابرابری‌های اقتصادی، نابسامانی‌های اجتماعی و فشارهای سیاسی همچنان ادامه دارد.

نسل اینترنت، جوانان مجهز به فیس بوک و وبلاگ و تویتر، نقشی مهم در انقلاب دموکراتیک مصر ایفا کردند، اما شاهد این واقعیت تلخ هستند که تلاش‌ها و فداکاری‌های آنها حاصلی درخور نداشته است.

فشار سانسور تا حدی کاهش یافته، اما به نظر می‌رسد که نیروهای اسلامی هستند که بیشتر از آن سود می‌برند، تا روشنفکران و فعالان مدنی. محافظه‌کاران به تعصب مذهبی دامن می‌زنند. مجالس وعظ و خطابه در کانال‌های مذهبی رونق فراوان یافته است.

مراجع و شخصیت‌های دینی با صراحت و جسارت بی‌سابقه‌ای از اجرای “شریعت” سخن می‌گویند. آنها از زنان می‌خواهند که “حجاب اسلامی” را رعایت کنند و به موازین اسلامی احترام بگذارند. جامعه در عرصه آزادی زنان و رفتارهای جنسی به محافظه‌کاری بیشتر روی آورده است.

در شرایط “تعرض ایدئولوژیک اسلام‌گرایان” علیا و سایر جوانان انقلابی قصد دارند با روشنگری و فعالیت در فضای مجازی در برابر این فشارها پایداری کنند، هرچند امکان دارد تلاش آنها محافظه‌کاران را قوی‌تر و جری‌تر کند.

واقعیت این است که اسلام رکنی بنیادی از هویت ملی مصر است. جامعه شرک و الحاد و بی‌دینی را نمی‌پذیرد و آن را با سخت‌ترین مجازات‌ها کیفر می‌دهد. در مصر همه سازمان‌ها و حتی گروه‌های چپ‌گرا، خود را ملزم به احترام به عقاید دینی می‌دانند.

“طبق آمار و عکس‌هایی که در رسانه‌های جمعی منتشر شده است، تعداد زنان با روسری روز به روز افزایش می‌یابد. گرایش سکولار در جامعه مصر که از اوایل قرن بیستم تا نیمه دهه ۱۹۷۰ پیوسته رو به رشد بود، هر روز کمرنگ‌تر می‌شود”

طبق آمار و عکس‌هایی که در رسانه‌های جمعی منتشر شده است، شمار زنان با روسری روز به روز افزایش می‌یابد. گرایش سکولار در جامعه مصر که از اوایل قرن بیستم تا نیمه دهه ۱۹۷۰ پیوسته رو به رشد بود، هر روز کمرنگ‌تر می‌شود.

علیا در وبلاگ خود به همین واقعیت اشاره می‌کند، آنجا که خطاب به بنیادگرایان می‌گوید: “به آن مدل‌های برهنه‌ای فکر کنید که در دانشکده هنرهای زیبای قاهره تا سالهای اوایل دهه ۱۹۷۰ بدن خود را در برابر هنرمندان قرار می‌دادند.”

حسنی مبارک در برابر غرب همواره فخر خود را مهار کردن اسلام‌گرایان قلمداد می‌کرد. رژیم سکولار مصر، رهبران و فعالان “اخوان المسلمین” را به زندان می‌افکند، اما گروه افراطی‌ “سلفی”، تا وقتی به سیاست کاری نداشت، از آزادی کامل برخوردار بود. اکنون این بنیادگرایان هم در عرصه سیاسی و هم در فضای اجتماعی فعال شده‌اند. آنها دولت را به فساد و تبهکاری متهم کرده و گروه‌های اسلامی معتدل را “انحرافی” می‌خوانند، و به چیزی کمتر از “صدر اسلام” راضی نیستند.

کارشناسان بر نکته‌ای مهم انگشت می‌گذارند: با سقوط رژیم حسنی مبارک گروه بزرگی از اسلام‌گرایان از عربستان سعودی به مصر برگشته‌اند. آنها تنها پول و ثروت با خود نمی‌آورند، بلکه عقاید افراطی سلفی و وهابی نیز ره‌آورد دیگر آنهاست که بنیادهای سکولار جامعه مصر را تهدید می‌کند.

یک فکر در “علیاء ماجدة المهدی دختر عریان مصری در انتظار حد شرعی+عکس”

 1. ماازیار واقعا خدا عاقبتمونو بخیر کنه به فکر خدا باش دوست عزیزشیطام من نیستم تو نیستی
  شیطان کسی است که خود را از خدا بدور میداند شاید هم خدارو نشناخته که این کارا رو میکنه

 2. سلام متاسفم برای کسانی که آزادی و اعتراض رو دسا آویزو بهونه ای قرار دادن برای خودنمایی و اعمال زشت و حیوانی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  اگه ذره ای خدا رو میشناختی این کارارو نمیکرد علیا !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  1. کاملا موافقم. مشکل این آدما تو جهان بینی هست که به غلط معنا پیدا کرده براشون. ایدوئولوژی هایی پوچ و فانی برای اینها تنها راه رسیدن به حقیقت هست.

 3. با سلام
  بحث سر دعوا نیست چون این اصلا یه دعوا نیست یه بحثه و اسمش همراه با خودش هر کسی عقیده ونظری داره که باید بیان کنه ولی به جا ومنطقی من نمیخوام فتوا بدم وبگم این اینطور و اون اونطور چون من انقدر پاک نیستم که بخوام اینکارو بکنم ببینید این دختر خانم با اینکار چه صداهایی رو که در نیاورده وچه کسایی رو که خوشحال نکرده نمونه این خانم زیاد هستند مثل گلشیفته مثل خیلی از دخترهای خودمون مشکل ما از بی ایمانی ماست کسی که اینکارو بد نمیبینه حتما بی دینو ایمونه حتی خود مسیحی ها وادیان دیگه از اینکار شرمسارن ما مشکلمون اینه که هیچوقت توی دل جوامع غربی قرار نگرفتیم فکر میکنیم اینکارا ازادی در حالی که معنی ازادیو نفهمیدیم اگه ازادی به عریان بودنه میخوام صد سال سیاه نباشه چون اون موقع انسان با حیوان هیچ فرقی نخواهد داشت …

 4. بخداکسی ازبی حجابی به جایی نرسیده
  من خودمم بی حجاب بودم ازوقتی که رفتم مکه اون عظمت خونه خدارودیدم واقعا توبه کردم آزادی دیگه تااین حدنیست
  بخداحجاب یک نوع امنیته
  اینوباورکنین
  می دونم که همه دوس دارن به خودشون برسن ولی نه تاحدی که اون دنیابخوایم عذاب بکشیم

  1. بهتره اينقدر با هم كل ندازين خدا خودش ميدونه با اين بنده خودش چيكار كنه اگه به من و شما بود تا حالا نسل اداميزاد منقرض ميشد.خداوند مهربان ترين مهربانان است

   1. حقیقت اینه که خدا در بدن زن چنان زیبایی رو آفریده که همه رو به خودش جذب می کنه
    هم چنین خدا به انسان عقل داده که این زیبایی رو کنترل کنه و اجازه نده این هدیه ی خوب خدا تنها ارزش وجود زن توی دنیا بشه
    اجازه نده که به جای رقابت بر سر خوبی ها رقابت بر سر زیبایی باشه
    اجازه نده که از زن به جای انسان بودن فقط به عنوان زینت استفاده بشه و نیاز خودنمایی در بین زن و شوهر تجلی پیدا کنه
    که هم وابستگی شون رو بیشتر میکنه وهم دست مالی این و اون نشه
    زیبایی جرقه ای بشه برای عشق ونه این که آتشی بشه برای زندگی مردم

  1. سلام برادر من خودش غلط کرده دوست داشته باشه اون با این کارش اسم گروه های 6 اوریل و… مصر رو خئشه ئار کرده و. بعدش هم هیچکس حق نداره به حق دیگران تجاوز کنه هر چقدر هم اسلام رو قبول نداشته باشه . انسانیت رو که قبول داره؟خودت هم فقط به خاطر میل جنسیت ازش طرف داری میکنی از روی حس انسانی نیست

 5. لا حول و لا قوه الا بالله العلی العظیم

  دنیا محل ابتلای و بوته آزمایش معتقدان به ذات ربوبیت الهی است

  خداوندا ما در این آزمایش بسی ناتوانیم با نظر لطف و عنایت بیکران خود ما را هدایت فرما

 6. آقا شما مسلمون متین جاتونم بهشت…کسی اگه نخواهد بره بهشت جه باید کنه؟ آقا جون خدا دینشو فرستاده شما قبول کردی می خواهی بری بهشت یکی قبول نکرده میخواد بره جهنم…بالاخره جهنم خدا هم باید با یه سری آدم پر بشه که شما بهشتی به حساب بیا ی دیگه؟؟ ها؟ تو دوست داری بپوشی اون دوست نداره بپوشه …اونور دنیا مردم دارن میرن ماه می خونن می نویسن کشف می کنن …اینجام ملت ما سایز لباس دیگران وبه این قبیل مسائل پوچ و بیهوده فکر می کنن….تو سر این ملت خورده که وضع ما اینه….به شما چه ربطی داره دختر مصری چی پوشیده کار مفید تری ندارین انجام بدین؟

  1. خوب عزیز دل هرکی میخوات بره جهنم بره تو خونه خالی ….. . کارشو بکنه نه تو دید مردم اون هم نه به نیت جهنم رفتن بلکه به نبت تخریب چهره گروهی از مردم. یکم فکر کن بعد حرف بزن ممنون

 7. آقایان و خانمهای روشن فکر و مذهبی لطفا از توهین به همدیگر خودداری کنید.هر چیزی حد و حدودی دارد حتی آزادی. شما تا جایی آزادید که آزادی دیگری را از بین نبرید.اگر آزادی شما باعث سلب راحتی و آزادی دیگری شود کار شما مانند ظلم کردن است . از توهین به همدیگه خودداری کنید و فقط نظرتون رو بفرستید.

 8. لخت شده فقط همین دنیا که به اخر نرسیده خودش میدونه باخدای خودش ناراحتین خودتون را دار بزنید همین کارها رو میکنید ادم ازاسلام زده میشه

 9. che kasi dar tole tarikh ba lokht shodan azadiyo be dast avorde ya inke ba estekbar mobareze karde/vali kamelan ba hamed moafegam hich kasi hag nadare az khodesh hokom sader kone /albate in be manaye gabole karaye in khnom nis vali ba che hagiii koshtanesh

 10. دوستان چتون شده چرا سر این مسئله به جون هم افتادین؟
  بهتر نیست با تفکر بیشتر به قضیه نگاه کنیم؟
  معضلی که امروزه دامنگیر جوونای مسلمون از هر کشوری شده,مخصوصا ایران.
  کدومیک از ما اونطور که باید مسلمونی رو به جا آوردیم؟ما زنای مسلمون چرا حجابمون تق و لقه؟یه روز چادر یه روز روسری یه روز هیچی؟؟؟؟اینم از تحریکات دشمنه که تمام فکر و ذکر جوون مسلمون رو معطوف به پوشیدن و نپوشیدن کرده. انقد که جوونای ما توی فکر مدل لباس و اینجور چیزا هستن آیا توی فکر پیشرفت و پژوهش و این کارا هستن؟ چرا نه؟چون دشمن همچین اجازه ای رو نمیده…
  در اینکه کار علیا زشت ناپسند بوده هیچ شکی نیست اما به نظر من کل کل کردن در مورد این قضیه کافیه.
  جوون مسلمون یه بمب انرژی و اراده و پشتکاره. با نیرنگای دشمن نزارید این فکرای ناب و بکر بگنده .

 11. اگر مسلمان نبود هم یه چیزی اگر می شد به جای اینکه غرب را مرجع تقلید خودبگذاردحضرت فاطمه را مرجع تقلید خود می گذاشت چه می شد

 12. سلام
  بعضی از نظرات رو خوندم
  فقط می تونم بگم برای اونایی که این کارای شرم آور رو به هر نحوی تایید و یا حتی توجیه می کنن وااااااااااااااااااااااااقعا متاسفم
  گویا بعضی از اینا آب نمی بینن وگرنه شناگر قابلی هستن
  یکی از نشانه های آخرالزمان ( یعنی همین زمانی که ما درش زندگی می کنیم ) اینه که بدی ها تایید و خوبی ها تقبیح می شه
  خدایا پناه می برم به تو از شر فتنه های آخرالزمان

 13. اون آدم که معلوم الحال است.
  چندتا از نظرات رو دیدم.
  کسانی که به هر نحو تایید کردن یک فکری به حال خودشون بکنند!!!!!!!
  چون اگر در معرض چنین گناهانی قرار بگیرند قطعا اونا هم……..

 14. استعمار گران بخصوص انگلیسی هافکر مسلمانان را به مسائل جزئی مشغول می نماید وخود مشغول توطئه های جدی بر علیه اسلام وحکومت اسلامی مستند

 15. خدا به ادم اراده داده تا خودش تصمیم بگیره که چه کاریرو انجام بده چه کاریرو انجام نده این دختر هم بندهیه همون خداست و خودش جوابگویه اعمالشه و خدا بهتر از همه ادما بلده قضاوت کنه!!!!!!!!!پس بهتره هرکسی که این کارو بد میدونه این عکس هارو نبینه نه اینکه ببینه و بگه که کاره بدیه!!!!!!!!!!!!!!!!بگذاریم هرکسی اعتقاد خودش رو داشته باشه!!!!!!بسه این همه استسمار فکری!!!!!!

 16. به چه حقی بهش تهمت هرزگی می زنن، اون به زبون آورده چیزی رو که همه بهش فکر می کنن و پنهانی انجامش می دن بدون توجه به اینکه طرفشون راضی باشه….. از چی ترسیدن که کشتنش جرمش اعتراض بوده مگه به اندازه دیگران حق زندگی کردن و اظهار نظر توی این دنیا رو نداشته… مگه یه آدم چند بار زنده اس تا گوسفند نباشه و هر چیزی رو به اسم دین قبول نکنه!…. خسته نشدن از فکر نکردن و اینکه بدبختیشون رو به گردن دیگران بندازن و با آرزوی اینکه یکی دیگه کارارو براشون درست کنه همه عمر تو لجن دست و پا بزنن!…. این خود خدا نیست که میگه “سرنوشت هیچ ملتی را تغییر نخواهیم داد مگر اینکه خودشان سرنوشت خود را تغییر دهند”….. خدا دیگه چطوری بگه آی مردم فکر کنید بهمون عقل داده پس برای چی!….

  1. خیلی کوته فکری”نشون دادن اعتراض به هر نحوی درست نیست راه داره اون یه زن بوده و تمام حرمتشو خودش از بین برده.

 17. به نظر من خدا همین نزدیکیاست فقط کافیه حسش کنی همه ی ادما شخصیتشون شخصیت بزرگیه خدا واسه ی همه ی ادما فرصت میده فقط گنجایش ادما به حدی نیست که از اون فرصت به نحو احسن استفاده ببرن برای همه ی ادمایی که اینجارو نگا میکنن ارزو دارم که واقع بینانه به همه چی نگا کنن دیگر جوش نباشن خود جوش باشن تشکر….

 18. اينجور آدمايي اصولا نه تمدن حاليشون ميشه و نه آزادي….فك مي كنن اگه يه عكس ناجور ازشون پخش بشه ديگه آره…اين بچه هم مطمئنم فريب ضد سلام هارو خورده……وگرنه هيچ عاقلي همچين كار حيواني رو انجام نميده….

 19. من یه ذرتشتیم به محمد(ص)و قرآن احترام میگذارم به مسلمانانی چون شما میگم آماده باشید جنگ بزرگی در راه غرب با استفاده از تضادهای اجتماعی به جنگ اسلام اومده من حرکت این خانم رو یک توهین به شخصیتم به عنوان یک انسان میدونم زن ومرد فرقی ندارن انسان باید شعور کمال وشخصیت داشته باشه حالا فرض من بی دین هستم ایا نباید به جامعه واطرافیانم احترام بگذارم ایا نباید اخلاقیاتورعایت کنم بترسید از روزی که خدا با ما قهر کند

 20. او به دنبال کامجو یی نبود اینو به تمام کسانی می گم که احساس می کنن خدا مثله یه جلاد کوته فکر داره از تراوشهای مغز شستشو شده شون لذت می بره.اگر می خواست هرزگی کنه خیلی راحت می تونست یک عمر کامجو یی داشته باشه .کمی دقیق تر نگاه کنید هرزگی در نگاه و هنجار پست اونهاییست که هدف او را نمی بینن و بدنشو نگاه می کنن.

 21. اقا طرف دوست داره لخت بشه به شما چه اخه هر كي هر كاري دلش ميخاد ميكنه ه كسي چه مربوط تن خودشه دوست داره خلت بشه شما جرات لخت شدن ناري حرف مفت ميزني چرا

 22. یه بیماری روانی هست که میگن مانیک احتمالا اون بیماریو داشته!
  وگرنه خیلی بی معنی حرکتش واسه اون چیزی که ادعامیکنه

 23. اینا یه مشت آدم هوس باز پولکی والبته کم عقل رو گیر آوردن که بگن این آزادی واقعی!! و بقیه رو منحرف کنن.بیدار باشین دوستان

 24. ول کنید بابا دعوا نکنید خدایی نکرده مثلا ما هم وطنیم.چرا بخاطر یک عجنوی به جون هم افتادیم.میشه اون دخترم مثل خانموم هایی که عکسشون تو سایت های سکسی هست فرض کرد .بابا بی جنبه بازی در نیارید و الکی رو این عکس اسم نزارین اگه اینجوریه معنی آزادی یا هر چی که شما اسمشو میزارین و باید رفت از اونایی که تو سکس بازی میکنن و عکس و فیلمشونو هزازان نفر و بلکه یخورده بیشتر ،پرسید چون اونا بهتر در کردن.آره داداش

 25. واقعا برای جوون های ایرانی متاسفم .ما باید به فکر پیشرفت کشورمون و گضتن دنبال راه هایی برای شناسوندن اسلام به مردم کشور های دیگه باشیم.نه اینکه بشینیم در مورد کاری که خودمون میدویم اشتباه بود حرف بزنیم بسه دیگه

 26. به نام خدا
  سلام
  نباید این تصاویر رو دید >چه برسه به این که در بارش نظر بدیم
  این دقیقا همون چیزیه که اونا میخوان/از بین بردن وقت شما و پرت کردن حواس شما به بحث درباره این اراجیف
  فقط و فقط الهم عجل لولیک الفرج

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


9 − = شش

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>