یک فکر در “فیلم شهادت حضرت عباس (سریال مختارنامه)/یا قمر بنی هاشم”

 1. سلامک
  دستتون درد نکنه….خدا ثوابتونرو بنویسه…خیلی وقته دنبال این فیلم بودم.
  خدا خیرتون بده تو این شبای عزیز براتون دعا میکنم عاقبت به خیر باشین
  درود بر شما…

 2. خدا رو شکر این فیلم درتلویزیون پخش نشد. این بابا کجا قمر بنی هاشم (ع) کجا !!!!!
  اینقدر کاوه فتوحی کاوه فتوحی میکردن این بود؟

  1. خوب کسی که نمیاد این فایل بزرگ رو برای تو ایمیل کنه . تازه با دانلودر هم که نمیتونی دانلود کنی اگه کسی به ایمیلت بفرسته. اونجا که نوشته برای دانلود اینجا کلیک کلیک کنید روی لینک کلیک کن یه فایل زیپ خیلی کم حجم هست دانلود میشه. فایل زیپ رو باز کن داخلش یه فایل تکست هست. اگه فایل تکست رو باز کنی ادرس لینک مدیافایر فیلم هست که باید کامل کپیش کنی و بعد در نرم افزار اینترنت خودت پیست کنی. بعد میتونی با سرعت زیاد و با دانلودر دانلود کنی. دیگه نیازی نیست کسی برات ایمیلش کنه….

 3. کاش قبل از این که این تصاویر با ارزش این طور بی کیفیت پخش بشن.خود صدا و سیما این تصاویرو به مناسبت محرم 91 اصلاح می کرد و چهره ی حضرت عباسو در حین جنگیدن و حمل مشک آب می پوشوند و از این سکانسها یه کلیپ عاشورایی زیبا عرضه می کرد.حیف که دیگه خیلی دیره.بی کیفت بودن این فیلم و از اون بد تر میکس نا مناسب اون با یه نوحه ی عربی،توی دید یه بیننده تاثیر منفی زیادی داره.من نمی گم آقای فتوحی بد بازی کردن.اتفاقا ایشون خیلی هنر مندانه سعی کردن با تجربه ی کمشون مظلومیت و شجاعت حضرت عباسو به بیننده منتقل کنن اما کلا چهره ی اون حضرت برای مخاطب شیعه از قداست خاصی برخورداره و این قداست به هیچ عنوان به تصویر کشیده نمیشه مگر با نورانی کردن.
  اما به هر حال خود من به شخصه بعد از دیدن این کلیپ حالو هوام عجیب عاشورایی شده و به جرات اعتراف می کنم این اولین محرم زندگی منه که تا این حد شور حسینی تو دلو جونم افتاده .

 4. عباسم و فرزند شیر خدا دستم به را ه حق چوگشته جدا
  زین ره ندارم غم که راه خداست به راه حق جانم همیشه فداست
  یک عمر من غلام مرتضایم شاگرد او در جنگ وجبهه هایم
  درس ادب از او گرفته ام من زین مدرسه ماه قبیلهام من

  امشب شب تاسوعاست هرچی از خدا میخواهید عباس را واسطه کنید چون همچین شبی خدا هرچی از عباس خواست اون نه نگفت ممکن نیست که خدا هم به خواسته عباس نه بگه

 5. حالا میفهمم چرا علما از پخش این فیلم ممانعت کردن این فیلم تحریف کامل شهادت حضرت عباس است هرکس فقط یه کم در باره واقعه تحقیق کنه واصلش را بخواد میتونه بفهمه حضرت عباس اینی نیست که اقای میر باقری احتمالا طبق سلیقه خودش درست کرده ای کاش هیچ وقت این فیلم پخش نمیشد این فیلم واقعیت ماجرا نیست حضرت عباس خودش از اسب پیاده نشد بین دودست حضرت عباس حداقل صد متر فاصله است وقتی دست حضرت قطع شد روی اسب بود کسی جرات نزدیک شدن به ایشون را نداشت ایشون را اول کسی که کمین کرده بود باتیر زد ایشون وقتی دو دستش هم قطع شده بود هنوز روی اسب بود وقتی حرمله با تیرسه شعبه چشمان ایشون را زدند از اسب افتار وامام حسین را با اسم برادر صدا کرد کاش این ساخته ذهن کار گردان هرگز ساخته یا پخش نمیشد از شما هم خواهش میکنم در باره شهادت حضرت عباس به این فیلم تخیلی اکتفا نکنید کافیه توی همین اینترنت سرپ کنید تا بفهمید این فیلم واقعا درست نیست ومراجع حق داشتند از پخشش جلو گیری کنند

  1. در صحبت های شما هیچ گونه شکی وجود ندارد ولی به نظر شما به نمایش کشیدن تمامی اتفاقات کربلا در فیلم مختار نامه اثر منفیدر بیننده ایجاد میکند زیرا این حوادث باخشونت کامل انجام شدند

 6. فاطمه گلم فکر نکنم نیازی به تحقیق نباشه دیگه همه میدونیم که حضرت عباس فقط رفته بود اب بیاره نه اینکه بجنگه بعدشم باهر نگاهش دها نفر قبضه روح میشدن تازه این یک قصه ی کاملا دروغه که ساخته ی تخلات کارگردان بوده زیاد بهتر که پخش نشدشماها چطور این کلیپ رو تایید کردین اگه دوست دارین برین کسی براتون قضیه ی حضرت عباس روبذارم بخونید تاشماهم متوجه بشین هرچیزی رو قبول نکنید

 7. کلیپ کاملش رو تو یوتیوب دیدم قبلا.
  هرچند ایراداتی به این کار وارد شده اما واقعا رو من که خیلی تأثیر گذار بود! کم مونده بود خون گریه کنم!
  دوستانی که ایراد میگیید لطفاً به نفس کار دقت کنید نه به مسائل حاشیه!
  از کعبه و بتخانه تا مسجد و میخانه
  مقصود خدا عشق است باقی همه افسانه

 8. اما واقعه اصلی روایت شده در مقاتل اینچنین است:
  عصر عاشورا، پس از شهادت اصحاب و ياران، حضرت عباس عليه السلام تنهايي و بي كسي امام را نتوانست تحمل كند. محضر امام(ع) رسيد و رخصت ميدان رفتن و جانفشاني خواست و عرضه داشت : برادر جان! اجازه ميدان مي دهي؟ امام حسين(ع) گريه شديدي كردند و فرمودند: برادر! تو پرچمدار مني.

  عباس(ع) عرض كرد: «سينه ام تنگي مي كند و از زندگي سـير گشتـه ام.» امام(ع) فرمودند: مقداري آب براي اين طفلان تهيه نما. جناب قمر بني هاشم(ع) مشك به دوش گرفت و روانه ميدان شد. با سپاه حريف، درباره آوردن آب به خيمه ها سخن گفت.

  وقتي از آن ها مأيوس شد، نزد امام(ع) بازگشت و طغيان و سركشي دشمن را به عرض رسانيد. در اين حال صداي العطش كودكان فضاي خيمه ها را پر كرده بود.

  سقّا نگاهي به چهره معصوم كودكان انداخت و بدون تأمل سوي شريعه فرات برگشت و به نگهبانان شريعه حمله كرد و جمع كثيري را كشت و وارد شريعه شد، دست زير آب برد تا مقابل صورت آب را بالا آورد. «ذَكَرَ عَطَش الحسين و اهل بيته» به ياد لبان خشكيده حسين و اهل بيتش افتاد و آب را برگرداند به شريعه.

  هنگام بازگشت، دشمن راه را بر او بست. حضرت براي محافظت از مشك به سمت نخلستان رفت و دشمن نيز به دنبالش.

  از هر طرف تير و نيزه به سمتش پرتاب مي كردند، تا اينكه زره از انبوه تيرها همچون خار پشت به نظر مي رسيد. ابرص بن شيبان دست راست حضرت را قطع نمود، حضرت مشك را به دوش چپ انداخت و با دست چپ جنگيد و اين گونه رجز خواند: «وَ اللهِ اِنْ قَطَعْتُموا يَميني، اِنّي اُحامي اَبَداً عَنْ ديني»، به خدا قسم اگر دست راستم را قطع كنيد، من از حمايت از دينم دست بر نمي دارم.
  در اين هنگام دست چپ حضرتش را حكيم بن طفيل از مچ قطع كرد. مشك را به دندان هاي مبارك گرفته سعي مي كرد آب را به خيام برساند. لذا خود را به روي مشك انداخت. در اين حال دشمن تيري به چشم و تيري به مشك زد، حكيم بن طفيل با گرزي آهنين فرق مبارك را نشانه گرفت و ضربتي وارد کرد و او را بر زمين انداخت.

  عباس(ع) عرضه داشت: «يا ابا عبد الله عليك مني السلام»، اي اباعبد الله بر تو سلام، مرا درياب.

  امام خود را به نعش برادر رسانيد، وقتي قمربني هاشم در بالين امام حسين(ع) جان سپرد، حضرت فرمودند: «الان انْكَسَر ظَهري»، عباسم الآن كمرم شكست و چاره ام از هم گسست.

 9. ببینید دوستان،شاید این فیلم روایت اصلی شهادت قمر بنی هاشم نباشه،شاید هم باشه . به هر حال آقای میر باقری برای ساخت پروژه ای به این عظمت بی گدار به آب نزده و بدون مطالعه، چیزی رو به تصویر نکشیده . ایشون از بین روایات موجود راجع به حادثه ی عاشورا،اونایی که از همه معتبر تر بوده رو انتخاب کرده و فیلمنامه رو با توجه به معتبر ترین روایات پیش برده.به هر حال تو زمونه ای که ما زندگی می کنیم ، تو دنیایی که ما آدما این روزا برا خودمون درست کردیم زیاد مهم نیست که 1400 پیش دستای حضرت عباس روی اسب قطع شد یا روی زمین ،مهم نیست چند متر بین دستای اون حضرت فاصله افتاد، مهم نیست خودش از اسب پیاده شد تا مشکو پس بگیره یا اینکه از جراحات تیر از اسب پیاده شد ………………

  مهم اینه که بفهمیم چرا عباس آب نخورد درست وقتی که از هر تشنه ای تشنه تر بود و آب پیش رو؟مهم اینه که بفمیم چرا رسوندن آب به خیمه ها از جونی که داشت از تنش پر می کشید براش ارزشمند تر بود.مهم اینه که بفمیم اماممون تنها ترین بود در زمان خودش. در نهایت مهم اینه که بفمیم خون گریستن در عزای حسین کم ترین کاره…………..
  شما رو نمیدونم اما من با دیدن این فیلم چه واقعی چه غیر واقعی ،چه با کیفیت چه بی کیفیت، بعد از 21 سال سنگ دلی امسال برای حسین، برای عباس,برای زینب، برای عاشوراییان و برای فریاد بی پاسخ حق از ته دل زجه زدم،فریاد کشیدم وسوختم…………………….
  خدارو شکر که بالاخره محرم زندگی منم برام تعریف شد و غم حسینو ذره ای فهمیدم……….
  السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین،السلام علیک یا ابوالفضل العباس

  1. سلام شير مادرت حلالت
   واقعا زيبا گفتي
   كاملا موافقم
   همه ميدونن كه بايد صورت حضرت عباس نوراني نشون داده ميشد و چه بهتر بود كه اين اتفاق تو خود مختارنامه و تو پخش شبكه يك مي افتاد !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
   قربان چشم مست تو يا خاتم الحجج
   اللهم عجل لويك الفرج

  2. حرفی که زدی رو قبول دارم اینکه ادم باید معنی قضیه رو درک کنه برای منم عجیبه اقای میر باقری این قدر بیگدار در باره این قضیه بیگدار به اب زده باشه اما همین فیلم میتونه در اینده به تحریفات بیشتری کشیده باشه واگه جلوی همین تحریفات از نظر شما کوچیک که البته همچین کوچیکم نیست گرفته نشه یه وقت ممکنه اصل ماجرا کم کم فراموش بشه به نظر من این فیلما باید با دقت فوق العاده ای ساخته بشه در غیر این صورت بهتره که اصلا ساخته نشه در ضمن اگه کسی که غیر مسلمان این فیلم رو نگاه کنه چی میگه میگه این شخصیته بزرگی که شیعه ها ازش دم میزنن همینه چه طور کره ایها میتونن از از شخصیتای خیالیشون اسطوره بسازن به همه مردم دنیا معرفی کنن اما ما میایم از اسطوره هامون همچین چیزی میسازیم اسم خودمونم میزاریم کارگردان فیلم ساز متاسفم که من دارم افق رو نشون میدم اونوقت شما نوک انگشتمو میبینید

 10. علی جان اجرت با امام حسین به عمرم اینقدر به مظلومیت اهلبیت گریه نکرده بودم. اگه داری با کیفیت اصلی بذاری ممنون میشم

 11. خیلی عالی بود , اقا دست شما درد نکنه ای کاش این قسمت را کاملا از ابتدا تا انتها میگذاشتید با کیفیت بالا و صدای اصلی.اما باز هم متشکرم

 12. بسمه تعالی

  کاش هیچ وقت این چرندیات ساخته نمیشد اصلا این فیلم درست نیست و نگاه کردن آن باعث تردید در اعقاید و اعتقادات مردمی که اطلاعی از کربلا ندارند میشود

  مردم ایران جوگیرند پس بهتر بود جو نمیدادند

  1. سلام
   واقعا فکر می کنید نگاه کردن به این فیلم یا هر فیلم دیگه ای باعث از بین رفتن اعتقادات و عقاید مردم میشه؟!
   این ایراد به اعتقادات ماست که به همین راحتی دستخوش تغییر و تضعیف میشه.
   بهتره هر کس به فکر ایمان خودش باشه تا با یک نسیم کوچیک نلرزه و ویران نشه.این یکی از درسهای کربلاست…

 13. الان که خوب فکر می کنم،میبینم اگه این فیلم طبق مقتلی که آقا بهزاد در بالا ذکر کردند ساخته شده بود، خیلی بهتر بود . اگه دقت کنین در این فیلم آقای فتوحی بازیگر نقش حضرت عباس بدن خیلی نحیفی دارن و به نظر من بازی کردن نقش علمدار کربلا، بدن ورزیده تری رو می طلبیده.اگه یادتون باشه صحنه های شهادت زهیر و وهب خیلی حماسی تر از این صحنه ها به تصویر کشیده شده بود وکاملا مظلو میت و شجاعت اونا رو در قاب تصویر میشد حس کرد اما در مورد حضرت عباس اصلن حق مطلب ادا نشده.درسته که این فیلم دل یه بچه شیعه رو به آتیش میکشه اما کاش این فیلم طوری ساخته میشد که شایستگی پخش از صدا و سیما رو داشت.البته من شنیدم این فیلم کامل منتشر نشده و فیلم اصلی 19 دقیقه هست.

 14. از کسانی که فیلم مختارو با آن همه دقت تاریخی ساختن بعید بود یه همچین صحنه هایی که صحت تاریخی نداره رو بسازند .واقعا تاسف خوردم حق مطلبو ادا نکردن. اصلا انتظار نداشتم اینجوری باشه .خیلی وقت بود منتظر دیدن این صحنه ها بودم .الان خدارو شکر میکنم که مراجع تقلید از بخش فیلم جلوگیری کردن.

 15. اصلا در شان حضرت عباس نبود چنین فیلمی ساخته بشه .این فیلم باعث باور غلط برای کسانی میشه که از واقع اطلاع دقیق ندارند .حضرت عباس شاید بعد از چهارده معصوم اولین شخصیت تاریخ باشه عالمانه یا جاهلانه در حقش جفا و موجب تشویش اذهان عموم شد. حال روضه ها را قبول کنند یا این فیلم را !!!؟؟؟

 16. سلام و خسته نباشید.خیلی ممنونم ازتون.تورو خدا اینقدر گیر ندین که چرا اینجوریه اونجوریه.به خدا این فیلم همینجوریش رو همه تاثیرمیذاره.دست کارگردانش درد نکنه.من همیشه تو خیالم تصورمیکردم این واقعه رو/الان که فیلم رو دیدم حسابی قلبم منقلب شد.خداخیرتون بده

 17. این فیلم چه خوب وچه بد بلاخره پخش شد وجنبه های معنوی زیادی داشت .ای کاش علما و روحانیون اون روزی که میرباقری فریاد میکرد این تصاویر باید پخش بشه یه کم بیشتر دقت میکردند .این تصاویر میتونست به بهترین نحو وصداگذاری تدوین بشه و روی آنتن بیاد.یادتون نره اثری مثل مختار نامه باتمام خوبیاش و بدیاش رفت روی آنتن وتونست عده ی زیادیو به خودش جلب کنه بااینکه ایرادات وتحریفات زیادی درش بود اما مفهوم اصلیش فقط فقط کربلا بود حالا عباس چه روی اسب چه بدون اسب چه بی دست چه بادست شهید شد فقط و فقط به خاطر یک چیز.((((خدا))))بچه مسلمونا چه مرد و چه زن اصل عاشورا رو بفهمند تا فرعیاتشو.امان از دست تزویر ریا.
  ای کاش این تصاویر بانور روی آنتن میرفت تاغصه همچین روزیو نمیخوردیم که چراچطور شد که این جوری شد……

 18. این که زره پراز تیر بشه یا نه, اینکه فاصله قطع شدن دودست 100متر بوده یا کمتر چه اهمیتی داره! این چیزها نه چیزی از ارزش این واقعه عظیم کم میکنه نه چیزی زیاد میکنه.
  ای کاش به جای توجه به اینجور مسائل, کمی به این واقعه دقیق تر نگاه میکردیم و به هدف والا و ایمان قوی و وفاداری آن
  حضرت فکر میکردیم تا بتونیم تاجاییکه ممکنه فاصله خودمون رو با آن حضرت کم کنیم و اعمالمونو حسینی کنیم.

 19. فقط خواستم بگم که من از یک نفر که عاشورا کربلا رفته بود شنیدم که اونجا با ذکر سند که بنده یادم نمیاد گفتند که درسته ما میگیم حضرت عباس اب رو نه فقط از لای مشت به روی آب ریخت بلکه آب را پرت کرد به روی آب اما ما چطور میتونیم بگیم عباس ابن علی با همه اون چیزایی که راجع بهشون میدونیم امام حسین رو در اون لحظه که مشت رو پر آب کرد از یاد برد و وقتی به صورت خود نزدیک کرد یاد لب عطشان سید و آقای خود افتاد طبق گفته اون شخص اسب حضرت تشنه بود و تا میدید صاحبش اقا حضرت عباس اب نمینوشد لب به اب نمیزد حضرت هم برای اینکه حیوان آب بنوشد دست خود را مشتی از اب کرد و به نشان آب خوردن به حیوان نشان داد تا اسب از اب بنوشد…..من این مطلب رو راحت قبول کردم اما دنبال سندش میگردم

 20. این کلیپ طبق واقعیت نیست حضرت عباس اصلا با خودش شمشیر نبرده بود اگر میخواست شمشیر ببره دیگه کسی جرات نمیکرد جلوش بیاد امام حسین بهش اجازه جنگ نداد

 21. اینقدر بدم میاد از این آدما که میشینن فک بیخود میزنن چرا ساختن بی احترامی شد از این حرفا بابا ول کنید این حرفارو ببین برای چی رفتن جنگ اصل گم شده سر حواشی بحث میکنید

 22. به نظر من به نمایش کشیدن بعضب ابهامات اثر مثبت هم داره و اشخاص رو نسبت به واقعیت اشنا تر و مطمعن تر میکنه.نشان دادن خشونت هم اشکالی نداره چون هر ابلهی میدونه که تو جنگ که نقل و نبات خیرات نمیکنن/میجنگن/جنگ هم یعنی یکی کشته میشه و یکی پیروز که قطعا امام حسین پیروز حادثه کربلاست.کسی هم که جلوی پخش تلویزیونی این کلیپ رو در مختارنامه گرفته احمق بوده چون الان هم همه میتونن ببینن الکلی خودشون رو خراب کردن.دمتون گرم کلیپ رو گذاشتین.

 23. در وصف عباس ابن علي : واي از آن دم كه شود نوبت جانبازي عباس ز غيرت بشود مو به تنش راست حمله آ رد به همين لشكر خناس شكافد سپه كفر چو كرباس به كفش تيغ شرر بار چوالماس اوست پرورده آغوش امير العمرا حيدر صفتر همان خواجه قنبر كه بركنر به سبابه در از قلعه خيبر وببريد سر فارس يل يل وبدريد به گهواره تن اژدر كافر به تكبير يك الله و يك اكبر ولي افسوس اگر تشنه نباشد ………………………………..

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


− 1 = سه

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>