فیلم ضرب و شتم رامین مهمان پرست توسط ضد انقلاب+تصاویر

با گذشت یک روز از این اتفاق، نه مسئولان ریاست جمهوری و نه مسئولان دستگاه دیپلماسی کشور در قبال این رفتار عکس العملی از خود بروز ندادند تا در ادامه شاهد اتفاقی دیگر و سکوت در قبال این وقایع باشیم و در نهایت پوشش محدود این اتفاق و همچنین انتشار فیلمی از این اتفاق، ماجرا را علنی سازد و از بی حرمتی دیگری به هیات ایرانی اعزامی به نیویورک توسط ضدانقلاب با همراهی پلیس نیویورک رونمایی شود

پس از آن که با گذشت یک روز از توهین بی سابقه به رئیس جمهور ایران توسط روزنامه آمریکایی نیویورک پست، هیچ واکنشی در قبال این اتفاق رخ نداد، ویدئویی منتشر شد که از حمله و ضرب و شتم محدود گروهی از منافقین و سلطنت طلبان به سخنگوی وزارت امور خارجه ایران حکایت دارد و این اتفاق در حالی رخ داد که پلیس نیویورک عملاً دست مهاجمین را برای حمله به نماینده ایران باز گذاشته بود.

 

به گزارش خبرنگار «بازتاب»؛ روزنامه نیویورک پست دو روز پیش، تصویر  اصلی صفحه یک و تیتر یک خود را با ادبیاتی کنایه آمیز و توام با توهین، به رئیس دولت دهم اختصاص داد و برای آنکه این توهین را تکمیل نماید، در کادر ذیل این تصویر نیز پاسخ به ادبیات و گفتار رئیس جمهور در قبال اسرائیل را به علامتی بسیار بد یادآوری کرده بود. این روزنامه که در روزهای غیرتعطیل 555 هزار نسخه تیراژ داشته و ششمین روزنامه پرتیراژ آمریکا و پرسابقه ترین روزنامه به لحاظ شماره پیاپی منتشره دارد، در دو دهه اخیر متعلق به نیوزکورپوریشن با مالکیت رابرت مرداک، سرمایه دار صهیونیست و دارنده یک امپراتوری رسانه ای بوده است.

 

با گذشت یک روز از این اتفاق، نه مسئولان ریاست جمهوری و نه مسئولان دستگاه دیپلماسی کشور در قبال این رفتار عکس العملی از خود بروز ندادند تا در ادامه شاهد اتفاقی دیگر و سکوت در قبال این وقایع باشیم و در نهایت پوشش محدود این اتفاق و همچنین انتشار فیلمی از این اتفاق، ماجرا را علنی سازد و از بی حرمتی دیگری به هیات ایرانی اعزامی به نیویورک توسط ضدانقلاب با همراهی پلیس نیویورک رونمایی شود.

 

در فیلمی که روز گذشته در شبکه های اشتراک فیلم منتشر شد، رامین مهمانپرست، سخنگوی دستگاه دیپلماسی ایران در حالی از یک چهارراه که به نظر می رسد در حد فاصل سازمان ملل تا هتل باشد، عبور می کند، مورد حمله قرار می گیرد. بر اساس فیلم، ظاهرا گروهی از منافقین و سلطنت طلبان در پی سهل انگاری پلیس نیویورک به سخنگوی وزارت امورخارجه ایران که به واسطه مصاحبه های متعدد بین المللی چهره اش برای اشخاص پیگیر اخبار ایران شناخته شده است، هجمه می برند و او را آماج فحاشی های رکیک قرار می دهند، اما پلیس نیویورک که برای کمتر از اینها به بازداشت مهاجمین می پردازد، تنها به کنترل اوضاع می پردازد. فیلم های نزدیکتر از این ماجرا که ظاهرا توسط خود ضاربان و فحاشان گرفته و منتشر شده ، اوج ادب! آنان را با استفاده از الفاظ رکیک نشان می دهد. از دقت در تصاویر از نزدیک، برخی نشانه های گروه تروریستی منافقین دیده می شود، اما به نظر می رسد برخی از ضاربان، افراد بومی اجاره ای هستند که فارسی هم بلد نیستند و منافقین آنها را هم با پول راضی به این اقدام متمدنانه! کرده اند.

با افزایش مهاجمین در اطراف مهمانپرست، وی تلاش می کند با تغییر مسیرش، جمعیت را از تعقیبش منصرف سازد، اما بر تعداد نفرات افزوده می شود و در نهایت پلیس و محافظان محدود مهمانپرست، تنها حفاظت کلی از وی می کنند و او مورد ضرب و شتم از سوی برخی حاضران قرار می گیرد و پلیس نیویورک در نهایت با انتقال مهمانپرست به یک خودروی پلیس، تنها صحنه را کنترل کرده و (بر اساس آنچه در فیلم مشخص است) حتی یک نفر بابت حمله به دیپلمات ارشد ایرانی دستگیر نمی شود  و از آن بدتر آن که هیچ اطلاع رسانی در خصوص ضعف پلیس آمریکا که کاملاً مشخص است به مخالفان اجازه داده از خجالت نماینده ایران در آیند، نشده است.

 

به نظر می رسد مقوله عزت در بحث دیپلماسی ایران در مناسبات اخیر بین المللی دولت با ابهامی همراه بوده و می بایست با نگاهی عمیق تر به آنچه در نیویورک رخ داد، به این مسئله توجه نماییم و قطعاً شان کشورمان نیست که رئیس جمهورش آن گونه مورد خطاب قرار گرفته و سخنگوی دستگاه دیپلماسی اش این گونه مورد هجمه قرار گیرد و در نهایت در قبال این مسئله سکوت اختیار شود.

 

اکنون سکوت هیئت ایرانی نسبت به تعرض و فحاشی به یکی از ماموران دولت جمهوری اسلامی که سخنگو و نماد سیاست خارجی نیز به شمار می رود، ابهام برانگیز است. حال ان که آقای احمدی نژاد می تواند از حضور خود در امریکا استفاده کرده و با اعتراض رسمی به این برخورد، از آمریکا بخواهد رسما نسبت به این عمل واکنش نشان دهد.
اوباما هم باید موضعش را نسبت به این مسئله به روشنی بیان کند و اگر دولت وی پشت این کار برنامه ریزی نبوده، باید این عمل وقیح را محکوم و از بروز آن عذر خواهی کند. گفتنی است صدای امریکا و رادیو فردا از دو روز پیش نسبت به تجمع منافقین در مقابل مقر سازمان ملل اطلاع رسانی و تحلیل و مصاحبه راه انداخته بودند، ولی بعد از این عمل وقیحانه حتی در زمینه اطلاع رسانی در این زمینه تا بحال خبری نزده اند.

ali70.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


هفت + = 15

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>