تبليغاتX
**************

ظروف یکبار مصرف گیاهی

آموزش آنلاین طراحی سایت اهواز

طراحی سایت حرفه ای در اهواز

کیف آلوما والت

هر انچه که دوست دارید در مورد برج ساعت؛ دومین برج بلند جهان در مکه بدانید | مجله اینترنتی علی هفتاد

هر انچه که دوست دارید در مورد برج ساعت؛ دومین برج بلند جهان در مکه بدانید

جام جم آنلاین: شاید خیلی‌ها ندانند که دومین برج بلند جهان، اکنون در عربستان سعودی و در شهر مکه و آن هم دقیقا مشرف به خانه خدا ساخته شده است. بر فراز این برج که همین امسال افتتاح شد، ساعت بسیار بزرگی ساخته شده که ابعاد آن ۴۳ متر در ۴۳ متر است؛ چیزی که حتی تصور آن نیز حیرت انگیز است.

بزرگی این ساعت به اندازه‌ای است که از فاصله حدودا ۳۰ کیلومتری می‌توان آن را مشاهده و ساعت دقیق به وقت مکه را تشخیص داد.

در زمان‌های پنجگانه نماز ۲۱ هزار لامپ سفید و سبز این ساعت به نشانه زمان اقامه نماز روشن می‌شود. پیمانکار این ساختمان، گروه شرکت‌های بن لادن بوده که موسس آن محمدبن لادن پدر اسامه‌بن‌لادن رهبر القاعده است.

ویژگی برج ۶۰۰ متری ساعت پادشاهی مکه البته فقط مختص ساعت عجیب و غریب آن نیست. این ساعت و برج آن بخشی از یک مجموعه هتل ۷ ستاره است که یک میلیون و ۵۰۰ هزار متر مربع مساحت دارد و می‌تواند یکصد هزار مسافر را در خود جای دهد. بزرگ ترین طبقه مسکونی این هتل در ارتفاع ۴۵۰ متری قرار دارد. در ساخت این ساعت بیش از ۹۰ میلیون قطعه موزائیک و شیشه رنگی به کار رفته است و گفته می‌شود هزینه ساخت این ساعت و برج آن بیش از ۳ میلیارد دلار بوده است.در این برج همچنین یک نمازخانه بسیار بزرگ با گنجایش ۱۰هزارنفر احداث شده است.

مسوولان سعودی امیدوارند از این به بعد ۱/۵ میلیارد مسلمان ساعت‌های خود را به‌جای گرینویچ با ساعت مکه تنظیم کنند، این در حالی است که در طول ۱۲۵ سال گذشته دهکده گرینویچ در انگلیس به دلیل موقعیت جغرافیایی آن به عنوان مبدا تعیین زمان پدیرفته شده بود. با این حال ساخت برجی به این بزرگی درست در کنار خانه خدا گمانه‌های دیگری را نیز به ذهن متبادر می‌کند. در حالی که تمام دنیا مکه را به خاطر وجود کعبه در آن می‌شناسند، اکنون بسیاری از نگاه‌ها ممکن است به جای کعبه متوجه برج ساعت مکه شود. وانگهی احداث برج ۶۰۰ متری مشرف به خانه کعبه و هتل‌های غول پیکر در کنار آن، قبله مسلمین را کاملا در احاطه خود قرار داده است. هرچند عظمت معنوی خانه کعبه به‌اندازه‌ای است که هیچ ساختمان بشری نمی‌تواند بزرگی آن را در چشم انسان کوچک کند، احداث مجموعه‌های بزرگ در اطراف کعبه این احتمال را تقویت می‌کند که طراحان آن، می‌خواهند کعبه و مظاهر آن کمتر و کمتر دیده شود. خدا کند این تصور درست نباشد.مطالب ديگر
برای اولین بار در ایران :
نرم افزار حسابداری اینترنتی بدون نیاز به نصب بر روی کامپیوتر
حسابداری شخصی آنلاین
حسابداری خانگی آنلاین
حسابداری تجاری ، انبارداری و چاپ فاکتور فروش آنلاین
همگی در سایت حسابداری آنلاین ، تک ضرب

www.takzarb.com

.۱ دیدگاه برای “هر انچه که دوست دارید در مورد برج ساعت؛ دومین برج بلند جهان در مکه بدانید”

  1. حسین می‌گه:

    خیلی عالی بود ممنون متشکر
در مورد ما در گوگل تحقیق کنید : سایت حسابداری آنلاین .

عضو خوراک مطالب شوید مرا در توییتر دنبال کنید!