اولين زمين سرپوشيده ي تنيس كشور در تبريز افتتاح شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران”ایسکانیوز” اولین زمین تنیس سرپوشیده ایران با حضور مجید شایسته سرپرست فدراسیون تنیس ، سید محمد شروین اسبقیان مدیر کل تربیت بدنی استان ، دکتر احمد ضیایی نائب رییس فدراسیون والیبال کشور ، حاج علی کشفیا جانباز 70 درصد جنگ تحمیلی و رئیس هیات ورزش جانبازان و معلولین استان و دکتر شهرام دبیری رئیس شورای اسلامی شهرتبریز و هیات تنیس استان در تبریز به بهره برداری رسید.
برای ساخت این زمین تنیس که یک هزار 800 متر مربع مساحت دارد یک میلیارد ریال از محل درآمدهای هیات تنیس آذربایجان شرقی و کمک های مردمی هزینه شده است.
رییس فدراسیون تنیس در آیین افتتاح این زمین، افزود: تبریز و آذربایجان شرقی همواره جز اولین ها بوده و با افتتاح این زمین تنیس نیز اول بودن خود را بار دیگر نشان داد.
مجید شایسته اضافه کرد: زمانی تنیس ایران در سطح اول آسیا قرار داشت امام هم اکنون از آن فاصله گرفتیم و با برنامه ریزی درست و علمی، این جایگاه را دوباره به دست خواهیم آورد.
وی خاطر نشان کرد: تنیس بازان کشورمان با درخشش در بازی های جام دیویس، موفق به صعود به گروه Bآسیا شدند و این نشان از فراهم بودن زمینه رشد تنیس در کشور را دارد.
شایسته گفت: تنیس در هر کشوری جز چهار رشته اصلی قرار دارد و ما نیز با توجه به افزایش هشت برابری بودجه فدراسیون در دولت عدالت محور و کریمه دکتر احمدی نژاد ، برنامه ریزی کرده ایم تا تنیس در کشورمان همانند دیگر کشورها در ردیف رشته های مورد توجه و پرطرفدار قرار گیرد.
وی استعدادیابی، استفاده از تجربیات مربیان خارجی و پیشکسوتان، توجه به امر آموزش، بالا بردن تعداد مدارس تنیس و توجه به تنیس بانوان را از اهم برنامه های فدراسیون برشمرد.
سید محمد شروین اسبقیان مدیر کل تربیت بدنی آذربایجانشرقی در آئین افتتاح اولین سالن سرپوشیده تنیس در ایران در تبریز اظهار داشت : در حال حاضر در 26 شهر آذربایجانشرقی سرانه فضای ورزشی از برنامه چهارم توسعه کشور نیز بالاتر عمل کرده و فضای ورزشی بیش از یک متر مربع دارند.
وی در این خصوص افزود : در طول خدمات ارزشمند دولت نهم و دهم به ورزش آذربایجانشرقی در بخش سخت افزاری بیش از یک میلیون و سیصد و هشتاد و هفت هزار متر مربع فضای ورزشی در حال ساخت در استان وجود دارد و با تمام توان و قدرت در حال اجراست و تا پایان سال 1390- 1391 با اتمام 168 پروژه در حال ساخت سرانه فضای ورزشی آذربایجانشرقی افزایش چشمگیری خواهد یافت.
وی تصریح کرد : سیاست هیاتهای ورزشی استانها و روساء هیاتهای ورزشی علاوه بر توسعه ورزش در تمامی ابعاد همگانی و قهرمانی با رویکرد فرهنگی و مذهبی توجه به ورزش شهرستانها و هیاتهای ورزشی باید باشد و در این خصوص اداره کل تربیت بدنی استان اهتمام و توجه خاصی دارد.
مدیر کل تربیت بدنی آذربایجانشرقی برنامه ریزی ، ساماندهی ، نظارت ، کنترل ، پیگیری ، حضور در شهرستانها و توجه ویژه به امر استعدادیابی و ساماندهی ورزشکاران را اهم برنامه های و سیاست هیاتهای ورزشی عنوان کرد و افزود : تدوین برنامه 5 ساله در دستور کار قرار گرفته که انشاء الله با تدوین و تصویب در کار گروه اجتماعی نقشه راهی برای ادامه فعالیتها و اهداف ورزش آذربایجانشرقی مشخص خواهد بود.
رییس هیات تنیس آذربایجان شرقی نیز در این آیین تنیس استان را یکی از قطب های کشور دانست و گفت: حضور دو بازیکن از استان در بدنه اصلی تیم ملی، پیشرفت تنیس استان را نوید می دهد.
شهرام دبیری افزود: در تلاش هستیم تا سرانه ورزشکاران تنیس استان را به دو برابر افزایش دهیم و با ایجاد هیات تنیس در شهرستان های استان و ساخت سالن، استعدادهای نهته این رشته را شکوفا کنیم

یک فکر در “اولين زمين سرپوشيده ي تنيس كشور در تبريز افتتاح شد.”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


4 + = پنج

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>