دانلود سخنان عرب نیا در برنامه هفت/سرباز جمهوری اسلامی نیستم

به من خرده گرفتند که چرا از رهبری را برای سخنان خودم، هزینه کردم و برخی آمدند و به واسطه ی اینکه از عدالت گفتند، مرا منتسب به آقای احمدی نژاد کردند! / من سرباز سیاست های فرهنگی جمهوری اسلامی نیستم. من خادم ملتم هستم و در راه میهنم گام برمی دارم.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 آپلود عکس
فریبرز عرب نیا بازیگر مشهور سینما و تلویزیون و سریال “مختارنامه”، که در هفته ی گذشته در برنامه هفت، حضور یافته و اظهارات بسیار مهم و جنجالی به زبان آورد، امشب بار دیگر در این برنامه حضور یافت و در ابتدا، توضیحاتی در مورد سخنان هفته ی گذشته ی خود و واکنش ها نسبت به آن ، ارائه داد. 

به گزارش خبرنگار سرویس فرهنگ و هنر پایگاه خبری تحلیلی “انتخاب” Entekhab.ir، وی در ابتدا گفت: ابتدا برخی به ظاهر دوستان، به من خرده گرفتند که چرا از رهبری برای سخنان خودم، هزینه کردم و برخی آمدند و به واسطه ی اینکه از عدالت گفتند، مرا منتسب به آقای احمدی نژاد کردند!

وی افزود: من سرباز سیاست های فرهنگی جمهوری اسلامی نیستم. من خادم ملتم هستم و در راه میهنم گام برمی دارم.

عرب نیا گفت: چه ایرادی دارد برای چنین مبحث مهمی از سخنان رهبر معظم انقلاب استفاده کنم که دستورشان لازم الاجراست. من از شخصیت فرهنگی ایشان برای اثبات سخنانم استفاده کردم.

وی با اشاره به اینکه “من جهت گیری های سیاسی تا به امروز نداشتم”، گفت: من به عنوان کسی که تاحالا از هیچ جریان فرد سیاسی حمایت نکردم اول بگویم به احمدی نژاد رای ندادم اما نباید عدالت را به یک فرد منتسب کرد و این نعل وارونه زدن است.

به گزارش خبرنگار سرویس فرهنگ و هنر پایگاه خبری تحلیلی “انتخاب” Entekhab.ir، عرب نیا گفت: من شان هنرمند را اجل بر سیاست می دانم ، سیاستمداران کسی است که از پول و منفعت برای منافع شخصی و گروهی استفاده می کند و از آن به منافع جامعه می رسد، اما هنرمندان صرفا در راه ملت و خادمی آن است. من شان واقعی یک بازیگر را میراث فرهنگی یک کشور می دانم.

وی افزود: پس هنرمند واقعی یک انسان مستقل است و بیشترین بلای امروز ما، تلاش هنرمندان برای انتساب به یک جریان سیاسی است.

عرب نیا در ادامه با اشاره به سخنان فراستی که وی را متوهم خوانده بود گفت: من وقتی به تلویزیون دعوت شدم، دو رکعت نماز خواندم و غسل کرده به اینجا آمدم و آماده ی همه چیز شدم.

وی گفت: آقای فراستی با کمال “جوانمردی”، در سخنانی مغشوش و با تاکتیکی قدیمی، درحالی که من هم آنجا حضور نداشتم من را متوهم خواند.اما آیا چون من دستمزدم بیشتر از کارگردان است، فروتن  نیستم؟ اگر اینگونه باشد که بیشتر ملت مثلاً نمایندگان مجلس هم فروتن نیستند!

وی گفت: این سخنان فراستی ، نخ نما شده و متعلق به دوران کمونیست است. چون آن زمان هم تفاوتی بین اهداف، نیازها و خروجی ها قائل نبودند.

 آپلود عکس

وی ادامه داد:  حاضرم با حضور یک روانشناس در حضور من و آقای فراستی، بیاید و بگوید چه کسی  مشکل دارد.

به گزارش خبرنگار سرویس فرهنگ و هنر پایگاه خبری تحلیلی “انتخاب” Entekhab.ir،وی با اشاره به بیماری نارسیسسیم و اظهارات فراستی در مورد کیمیایی که باعث التهاب در جامعه شد، گفت: من دارم راجب بحث ادب صحبت می کنم و ایشان طبعاً واژه ای در حد ادب خود می گوید.

عرب نیا گفت: خوب است اگر از چیزی خوشمان نمی آید و دوستش نداریم، حداقل به آن توهین نکنیم.

عرب نیا در بخش دیگری در سخنانش با انتقاد از “لات” نامیدن بهروز وثوقی و فردین و اشاره پی در پی به کارمند فلان وزارت خانه بودن این افراد گفت: چه کسی می تواند انکار کند که حضور مرحوم فردین باعث پایان سلطه ی فیلم های هندی شد.

وی اضافه کرد: بهروز وثوقی فارغ از رفتارهای سیاسی و اجتماعی، بازیگر بزرگی است که میراث بازیگری مدیون اوست.

در این لحظه جیرانی مجری برنامه گفت: منظور ما از گفتن کلمه “لات”،  شخصیت بازیگری آنان بود نه شخصیت خودشان.

عرب نیا پاسخ داد: حتی اگر چنین هم باشد نباید گفت چون این مسئله مصداق توهین به جامعه آن دوران است.

جیرانی در این لحظه گفت: البته همینطور است و اگر جز این بود، اصلا از آن شخصیت ها استقبال نمی شد.

وی گفت: ضمناً ما پس از 30 سال برای اولین بار اسم این دو بازیگر را در تلویزیون با عنوان “قهرمان” بردیم

به گزارش خبرنگار سرویس فرهنگ و هنر پایگاه خبری تحلیلی “انتخاب” Entekhab.ir، عرب نیا نیز  این اقدام جریانی را به شدت جسورانه خواند.

این بازیگر سینما، با انتقاد از افرادی که حضور وی در تلویزیون را به خاطر آنچه “نظرکردگی” خوانده بودند گفت: این افراد شرم نمی کنند؟ آیا تا به حال من به تلویزیون آمده بودم؟ کجا تا به امروز مرا در تلویزیون ، رادیو و …. دیده اید؟

 آپلود عکس
وی افزود: البته مغضوب هم نبودم اما نظرکرده ی مسئولان هم نیستم. 

مشروح سخنان عرب نیا به زودی در “انتخاب” منتشر می شود.

بخش اول:
بخش دوم:

یک فکر در “دانلود سخنان عرب نیا در برنامه هفت/سرباز جمهوری اسلامی نیستم”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


هشت × 4 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>