تبليغاتX
**************

ظروف یکبار مصرف گیاهی

آموزش آنلاین طراحی سایت اهواز

طراحی سایت حرفه ای در اهواز

کیف آلوما والت

فیلم تکان دهنده از سقوط هواپیمای مسافربری کاسپین در قزوین | مجله اینترنتی علی هفتاد

فیلم تکان دهنده از سقوط هواپیمای مسافربری کاسپین در قزوین

پس از گذشت نزدیک به دو سال از حادثه سقوط هواپیمای مسافربری کاسپین در قزوین و مرگ فجیع تمامی سرنشینان این هواپیما، اخیرا فیلمی کوتاه که گفته شده مربوط به نحوه سقوط این هواپیماست، “در یوتوب” منتشر شده که نشان می دهد هواپیما به شکلی عجیب می چرخد و به زمین برخورد می کند؛ فیلمی که شاید تلنگری به مدیرانی باشد که همچنان در تلاشند تابوت های پرنده ای به نام توپولف را بار دیگر به خطوط هوایی ایران وارد کنند و عملاً زمینه ساز سقوط هواپیماهایی شوند که حتی رئیس جمهور روسیه هم علناً امنیتشان را زیرسوال برده است!

به گزارش سرویس اجتماعی «آینده»؛ اگرچه آخرین سقوط هواپیماهای ایرانی در دوره وزیر پیشین راه در ارومیه رخ داد اما هنوز فاجعه قزوین که به مراتب جانگذاتر از حادثه ارومیه بود، به فراموشی سپرده نشده است. مختصات: ‏۳۸″ ۵۹′ ۴۹°شرقی ‏۳۳″ ۸′ ۳۶°شمالی در حد فاصل روستاهای فارسیان و جنت‌آباد بخش مرکزی قزوین پرواز نقطه ای بود که هواپیمایی توپولف در حال پرواز از فرودگاه امام خمینی تهران به سمت ایروان با شماره پرواز شماره ۷۹۰۸، در حدود ساعت ۱۱:۴۵ صبح ۲۴ تیر ۱۳۸۸ در آن سقوط کرد و زمین را شکافت و چنان انفجاری رقم زد که جز تکه های سوخته گوشت، آثار دیگری از اجساد ۱۶۸ تن مسافر پرواز باقی نماند و فاجعه آنچنان وسیع باشد که از آمریکا تا روسیه، این رخداد را تسلیت بگویند.

 

 

پس از این حادثه بود که با پیگیری رسانه ها و تحت فشار افکارعمومی برخی هواپیماهای توپولف از خطوط هوایی خارج شدند تا مردمی که ده درصد سقوط هواپیماهای توپولف کل دنیا نصیبشان می شود، با قدری آرامش بیشتر سوار هواپیما شوند، هرچند سایر هواپیماهای خطوط هوایی ایران نیز حال و روز خوشی ندارند و در سانحه ارومیه نیز بویینگ ۷۲۷ بر زمین خورد، اما به هر حال همان بوئینگ هم به گونه ای به زمین خورد که برخی زنده ماندند و همه با خاکستر یکی نشدند، گرچه موقعیت و نحوه سقوط دو هواپیما نیز متفاوت بود و به لحاظ فنی سقوط ارومیه با سقوط قزوین قابل قیاس نیست.

 

در این هواپیما تیم ملی جودو نوجوان ایران حضور داشت و این سقوط باعث یک رسوایی بزرگ شد. چون مشخص گردید برخی اشخاص که بر اساس اسناد هویتی باید در هواپیما بوده و کشته شده باشند، زنده و نزد خانواده هایشان هستند و اشخاصی با مشخصات آنها در مسابقات قهرمانی آسیا و نظایر آن شرکت می کردند و به اسم نوجوان برای فدراسیون جودو مدال آسیایی و جهانی به دست می آوردند که هنوز نیز با مسببین این اقدام مدیریت شده برخورد نشده است!از دیگر حواشی این پرواز درگذشت برخی چند تن از ارامنه و شهروندان گرجستانی حاضر در هواپیما بود که هم وطنان ارمنی‌مان را هم سیاه پوش کرد.

 آپلود عکس

مدت ها پس از این حادثه، معاون استاندارد پرواز سازمان هواپیمایی کشور، علت سقوط هواپیما را نقص فنی توپولف تی یو- ۱۵۴ اعلام کرد و در این باره شرح واقعه را چنین تشریح کرد: پس از بررسی نوار مکالمات برج و خلبان و اطلاعات فنی کابین مشخص شد دلیل سقوط این هواپیما جدا شدن یک قطعه ازکمپرسور کم فشار و برخورد آن با موتورشماره یک و در نتیجه آتش سوزی و قطع لوله های سوخت و از کار افتادن موتور و سیستم کنترل هواپیما بوده است.

در روزهای اخیر در یوتیوب فیلمی منتشر شده که علی الظاهر از قسمت دم یک هواپیمای c130 ضبط شده است. فیلمبردار که در حال تصویربرداری از یک فانتوم نیروی هوایی ارتش است، ناگهان متوجه سقوط یک هواپیما به طرزی وحشتناک می شود که دوربینش را بر روی هواپیمای مسافربری زوم می کند و چندین بار عنوان می کند: «هواپیما افتاد» و در نهایت مشخص می شود هواپیما بر زمین می خورد و انفجار مهیبی رخ می دهد که از آن ارتفاع بزرگی و ابعادش مشخص است.

 

این فیلم از آن جهت منحصر به فرد است که تا به حال هیچ گاه سقوط یک هواپیمای مسافربری از بالای هواپیما فیلمبرداری نشده و این فیلمبرداری اتفاقی که با توجه به دود عظیم برخاسته از توپولف در حین سقوط و نحوه سقوط غیرطبیعی این هواپیما، تصاویری منحصر به فرد را رقم زده است، نظریه کارشناسی آتش گرفتن موتورها را تایید می کند.
 آپلود عکس

بررسی ها نشان داده حتی در صورت عدم انفجار هواپیما که اتفاقی اجتناب ناپذیر بود، به واسطه نوع سقوط عجیب هواپیما، هیچ یک از مسافران زنده از این تابوت پرنده خارج نمی شدند و برخلاف حادثه ارومیه، سانحه قزوین نمی توانست حتی یک بازمانده داشته باشد. ایست قبلی برای بخش اندک از مسافران و شکستن گردن و نظایر آن برای بخش عمده مسافران این پرواز باعث مرگ ایشان پیش از برخورد با زمین شده و اگر احیاناً اندک اشخاصی زنده بوده باشند، به محض برخورد هواپیما بر زمین، بدترین نوع مرگ میان مسافران نصیبشان شده و در چند ثانیه با شدیدترین سوختگی، روح از بدنشان جدا شده است.

 آپلود عکس

«آینده» ضمن انتشار این فیلم ۳۹ ثانیه ای را که در یوتوب در خصوص این هواپیما آمده، ابراز امیدواری می کند مسئولان امر به عنوان یک تلنگر این صحنه های تکان دهنده را مشاهده کنند و در پی تدابیری باشند که تا سال های دور شاهد تکرار چنین اتفاقات تکان دهنده ای برای مردم ایران نباشیم.

توضیح تکمیلی

معدودی از بینندگان با ارسال پیام های مداوم تاکید کردند این فیلم متعلق به سقوط هواپیمای ایلوشین – آواکس نیروی هوایی در منطقه ورامین حین یک مانور است که به تازگی منتشر شده است اما نهادهای رسمی همان زمان با انتشار اطاعیه ای سقوط هواپیمای مذکور را با مانور ارتش تگذیب کردند  و بر این اساس نمی توان قطعی اعلام کرد که فیلم منتشره در شبکه های اشتراک گذاری ویدئو از جمله یوتوب فاقد اصالت است. در عین حال در صوت عدم وجود توپولف نیز سایر مطالب ذکر شده فاقد اصالت نبوده و بحث سقوط هواپیمای توپولف و انتشار این فیلم که با هدف تلنگری به مسئولان برای بهبود خطوط هوایی مسافرتی بود، همچنان صادق است، چرا که ایلوشین هم محصول “برادران روس” بوده که تاکنون ۴۶ فروند آن زمین خورده و رقابت عجیبی در سقوط با توپولف دارد و در این صورت نیز همچنان این موضوع صادق است که مدیریت خطوط هوایی ایران با هواپیماهای فرسوده روسی چه هزینه هایی دارد.

مشاهده فیلممطالب ديگر
برای اولین بار در ایران :
نرم افزار حسابداری اینترنتی بدون نیاز به نصب بر روی کامپیوتر
حسابداری شخصی آنلاین
حسابداری خانگی آنلاین
حسابداری تجاری ، انبارداری و چاپ فاکتور فروش آنلاین
همگی در سایت حسابداری آنلاین ، تک ضرب

www.takzarb.com

.۲۴ دیدگاه برای “فیلم تکان دهنده از سقوط هواپیمای مسافربری کاسپین در قزوین”

 1. M111 می‌گه:

  هواپیمایی که در فیلم سقوط می کنه بویینگ ۷۰۷ هست.
  یک بار دیگه با دقت فیلم رو نگاه کنید و به آخر فیلم توجه کنید
  جایی که کسی که پشت دوربینه می گه ۷۰۷ افتاد.
  .
  در ضمن من فیلم صفحه رادار مربوط به سقوط کاسپین در قزوین رو هم دارم که اونجا هم فقط یک هواپیما در منطقه وجود داره.
  فعلا نمی تونم آپلودش کنم ولی شاید این کارو کردم

  • کیوان می‌گه:

   با تشکر از شما- لطفا فیلم صفحه رادار رو اگه داری یا هر کس دیگه، بگذارید روی اینترنت تا همه ببینن…من هم رشته ام پروازی هست، هواپیما شبیه به توپولف نیست!! لحظه ورود به کادر دوربین هم یه اختلال کوچیک تو تصویر دیده میشه! ضمنا پرنده اصلا دم نداره و قسمت دم به دنبال بدنه نیست! به نظر میرسه که تو هوا متلاشی شده که بعیده!

  • ملیحه می‌گه:

   من یکی از اقوام داغ دیدگان هستم در رشت . متاسفانه خانواده داغ دیده قبول ندارن که فرزندشان در داخل هواپیما بوده است آنها منتظر فرزندشان هستند تا برگردد

 2. M111 می‌گه:

  اینو هم بگم که ارتش از بویینگ ۷۰۷ بعنوان تانکر سوخت رسان استفاده می کنه

 3. وحید می‌گه:

  سلام
  برای رفع ابهام بگم.
  این فیلم مربوط به سقوط هواپیما شرکت کاسپین به مقصد ارمنستان هست.
  و دلیل سقوط هم اینطور که گفته شده خلبان برای افزایش سرعت موتور سوم هواپیما توپولف که بالای دم هواپیما هست رو روشن کرده و به دلیل فرسودگی هواپیما و عدم تحمل دم هواپیما قسمت دم هواپیما متلاشی شده،همونطور که تو فیلم معلوم هست هواپیما به دلیل عدم وجود دم دچار بی تعادلی شده و به طرز وحشتناکی سقوط میکنه.
  موفق باشید.

 4. مهدی جباری می‌گه:

  سلام
  من خلبان شرکت هواپیمایی کاسپین هستم.
  ابتدا به روح همکاران و استاد عزیزم کاپیتان شیراکبری که در این سانحه از بین ما رفتند و همینطور دوست بسیار مهربانم مهدی فیروزه سهیل (خلبان دوم این پرواز) و دیگر عزیزان از دست رفته درود میفرستم.
  در ادامه باید عرض کنم که این فیلم به هیچ وجه متعلق به سانحه کاسپین نیست.
  هواپیمایی که در تصویر دیده میشه ایلوشین ۷۶ نیروی هوایی است که با تلاش متخصصان این نیرو از باربری به سیستم پایش هوایی یا همون آواکس تغییر کاربری داده شده بود.
  ولی متاسفانه در مانور روز ارتش چند سال قبل هنگامی که در حال پرواز فرمیشن بود آنتن (دیش) اون به دلیلی که بنده از اظهار نظر درباره اون معذورم , کنده شده و با اصابت به دم هواپیما و کندن اون قسمت موجب بروز این سانحه شد.
  محل سانحه حوالی منطقه C15 در حومه ورامین است.
  خدمت جناب M111 : اگه به صدای فیلم با دقت گوش بدید متوجه میشین که طرف میگه ” هواپیما افتاد…هواپیما افتاد…” نه اینکه ۷۰۷ افتاد!!!
  خدمت آقا وحید : هواپیمای توپولف یک هواپیمای سه موتوره است و هر سه موتور اون در قسمت دم نصب شده اند , طبق قوانین بین المللی هیچ هواپیمای چند موتوره MULTI ENGINE) اجازه پرواز با یک موتور خاموش رو نداره مگر در شرایط اجتناب ناپذیر (مثلا انتقال هواپیما به بیس اصلی برای تعمیرات) اون هم به شرطی که یک موتور از کار افتاده باشه ونشه ازش استفاده کرد و همینطور با مینیمم کرو که در مورد توپولف ۳ نفر هست نه ۱۶۸ نفر!!!

  قیلم صفحه راداری که ذکر شده کاملاً صحیح است.

  از دوستان خواهش میکنم بدون تخصص و از روی سلیقه شخصی شایعه پراکنی نکنند.
  با تشکر

 5. hex می‌گه:

  خلبان جان فکر کنم m111 جان درست میگه.تو فیلم علاوه بر اینکه گفته میشه ((هواپیما افتاد)) تو آخرم میگن ((۷۰۷ افتاد))
  اینجا ببینین
  http://www.iranvij.ir/%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85-%D8%AA%DA%A9%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D9%87%D9%86%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%B3%D9%82%D9%88%D8%B7-%D9%87%D9%88%D8%A7%D9%BE%DB%8C%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B3%D8%A7%D9%81%D8%B1.html

 6. hex می‌گه:

  ولی نوع هواپیمایی که تو قزوین افتاد ۷۰۷ نبود

 7. saeid می‌گه:

  inke akhare film mige 707 oftad shaki nist
  ama hameye ma midonim ke 707 daraye motor roye bal haye vasate
  havapeymaye tasvir hich shabahati na be eeloshin dare va na be 707

  man az filme radar etelaei nadaram ama ta jaei ke midonam manabe e movasagghi ke nemitonam begam ki
  in film ro taeid kardan ke marbot be soghote caspian hast kama inke midonim hava peymaye caspian dochare enfejar dar ghesmate entehaei shode va ino shahedan dar rosta be eyne didan

  pas shak nakonid in film marbot be hamon sanehast va film bardar ke faghat ye tecnisian bode ziad ba model haye hava peyma ha ashnaei nadashte ke zekr karde 707 e oftad.

  • اسکنر می‌گه:

   سلام سعید خان

   من با نظرت موافقم. طرف احتمال داده که ۷۰۷ باشه و همینو گفته. البته شوکه هم شده بودن. این فیلم احتمال قوی مربوط به هواپیمای مسیر ارمنستانه. فیلم رادار چیه اینا میگن!!؟ تصویر به این واضحی و رسایی داره داد میزنه هواپیما مسافربریه. اینا هم اتفاقی (البته زیاد هم مطمئن نیستم اتفاقی!!!!!؟؟؟؟ شاید…) اونجا بودن.

 8. saeid می‌گه:

  ضمنا هواپیمای ایلوشین به حدی از لحاظ طراحی متفاوت هست که از شکل بال های همین هواپیما به راحتی میشه گفت . فهمید که این ممکن نیست ایلوشین باشه
  بنده سابقه پرواز با ایلوشین رو داشتم

 9. معین دلیری می‌گه:

  من خودم اونجا بودم.واقعا وحشتناک بود.من سال ۸۸ تو لشگر ۱۶ زرهی قزوین گردان حافظ صلح سرباز بودم که این اتفاق افتاد و ما رو به محل حادثه بردن.خدا رحمتشون کنه
  ۰۹۳۵۹۰۳۵۷۹۸

 10. مهدی می‌گه:

  سلام
  آقا یه سوال دارم! ما چند تا متخصص هوانوردی و خلبان داریم؟
  بابا شما حتی نمیدونید اسم اون هواپیما عدنان بوده…..دلیل سقوطش هم محرمانست (البته من هم نمیدونم)
  اون استاد خلبان عزیزی که فرمودند کاپتان موتور سوم رو تو هوا روشن کرده…میشه بفرمایید شما از کجا فهمیدید که کاپتان خواسته موتور سوم رو روشن کنه؟ اصلا میدونی نیروی برا یعنی چی؟ توپولو با دو موتور و پر از مسافر و سوخت نمیتونه با دو موتور بپره…حالا از کجا شما تشخیص دادی که کاپتان با دوتا موتور پریده دیگه الله و اعلم
  دوستان…اگر حرفی نزنید دلیل بر بی سواد بودنتون نیست…بلکه اگر مزخرف گویی کنید دلیل بر بی سوادیتون میشه
  موفق باشید

 11. شهرام می‌گه:

  هواپیمایی کاسپین واقعا افتضاح است وقتی ساعت پرواز خارجی دبی به اهواز ۶تیر ماه۱۳۹۱را از ساعت۱۹/۱۵بعد از ظهر به ساعت ۱۰/۱۵دقیقه صبح تغییر میده وبه مسافر اطلاع نمی ده .

 12. محسن می‌گه:

  افتضاحهههههههههههههههههههههههههههههه

 13. رامین می‌گه:

  من با نظر آقای جباری موافقم چون این فیلمو من قبل از حادثه توپولوف قزوین تو یوتیوب دیده بودم و عنوانش بود سقوط هواپیمای نظامی ایران در حومه ورامین.

 14. hamed می‌گه:

  salam
  az ruie badaneie aslie havapeima moshakhase ke 707 ya tu154 nist
  age be ghuze ruie bal va faseleie trading adge ya hamun labeie hamleie bal ta nose ya damaghe deghad konid mibinid ke be il76 nazdik tare
  ke man khodam shakhsan nazare aghaye jabari ro taed mikonam
  vali inke un آواکس
  sakhte iran hast bayad arz konam ke un havapeima ba hamin tarahi ba registere
  iraq bude ke iran be ghanimat gerefte
  (havapeimahae ke dar jange khalij be iran panah avordan)
  ke iran tuneste faghat rah andazish kone natarahi
  va ta emruzhich filme movasaghi dar rabete ba tu154 ghazvin peida nashode
  va ye chize dige inke man khodam ba tu154 airbus va boeing737 va727
  ke taghriban be ham nazdikan parvaz kardam
  topolov vaghean havapeimaie fogholade e hastesh
  che az nazare fani
  che safty
  vali moteasefane ghorbanie barkhi … shode
  havapeimae ke validatione motoresh 60sal bashe
  va badaneie un bade 30sal beshe be surate std overhalesh kard vase20 sal
  fekr nemikonam hich jaie donya peida beshe
  tecnologie il76 daghighan mese tu154 hastesh
  hata motoresh
  mibinid ke vaghean alie
  va har kasi ke ba tu154 paride bashe motevajeh mishe ke man chi migam
  dar zemn bande khodam type tu154- airbus300 ro daram
  shayad airbus mese BMW bashe
  boeing mese benz
  vali bavar konid tu154 chizi az kadilak kam nadare
  bebakhshid az porharfim
  rasti nemuneie bareze esteghamate tu154 saneheie tabane mashad ke hich kas chizish nashod
  magar zamane piade shodan ke rikhtan ruie ham ta farar konan
  :-D
  hamshahriaie khodaman dige

 15. علی می‌گه:

  اون چون سقرط کرد که ١٣سال در افقانستان کار می کرد و بعد تازه ایران اون ره اجاره کرد یعنی حدود ۴۵ سال کار کرده بوده
  پس به خاطر کهنه بودنش سقوط کرد این باید درسی برای ایرانیان بود که از هواپیما های کهنه استفاده نکنند و دست به هواپیما ساختن بزنن اما هنوز درس نگرفته اند

  واقعن که

 16. شی می‌گه:

  من موندم اینهای که فیلم گرفتن باهواپیمای جنگنده کی بودن مشکوکه

 17. محسن می‌گه:

  من میخواهم وا قعیت این سانحه رابرای شما بازگو کنم. این فیلم مربوط به رژه هوایی نیروی هوایی میباشد هواپیمای فانتوم در حال نزدیک شدن به هواپیمای ۷۰۷ جهت نمایش سوختگیری جهت عبور از بالای جایگاه شخصیت ها میباشد در هواپیمای ۷۰۷ پنجره ای وجود دارد که مسؤل سوختگیری از داخل این پنجره بوم(لوله) سوختگیری را بسمت هواپیمای فانتوم هدایت میکند.وخلبان فانتوم نیز در تماس رادیویی با مسؤل مربوطه خود را به هواپیمای سوخترسان نزدیک میکند تا اتصال بوم بطور صحیح انجام شود.فیلمبرداری نیز از این مراحل از طریق همین پنجره در حال انجام میباشد در این زمان یک هواپیمای ایلوشین که از نوع آواکس بوده و در صف رژه روندگان در حال پرواز بوده ناگهان دیش آنتن رادار آن بدلایل نقص فنی از قسمت عقب هواپیما جدا شده و به دم هواپیما برخورد و باعث کندن شدن آن میگردد وهواپیما سقوط میکند که متاسفانه در این سانحه ۷ نفر از کروی پروازی شهید میشوند .روحشان شاد . احتمال سقوط هواپیمای مسافربری ایروان نیز جدا شدن موتور سوم وبرخورد آن به دم وکندن شدن آن میباشد که هواپیما بصورت یک موشک و بدون هیچ کنترلی با سرعت بسیار زیاد به زمین اصابت کرده.

 18. saeed می‌گه:

  salam man saeed hastam man 2 sal khedmatamo to artesh bodam vaghan delam vase gharde in havapeyma tangh shode man ranandashon bodam vaghan mard bodan yadeshon bekheir

 19. پدرام می‌گه:

  با سلام فقطکاپیتان جباری و رامین و محسن اظهار نظر کاملا درست داشتند من از ماجرا کاملا مطلع هستم و از اظهار نظر بقیه دوستان واقعا تعجب میکنم چنان مطمئن اظهار نظر میکنند که انگار اونجا بودند ولی من توی همین هواپیمای تانکر بودم که فانتوم داشت اماده سوختگیری نمایشی میشد. مردم چقدر شایعه درست میکنن!!!!

 20. محمد ع می‌گه:

  سلام دوستان
  برا من هم خیلی جالبه که بعضی ها چقدر رو دارند و در عین بی اطلاعی از سیستم هوانوردی به راحتی نظر میدن . این روزا دیگه هر بی سوادی فرق بین ایلوشین ۷۶ و TU154 رو میدونه . اون دانشمندی که میگه هواپیمای ساقط شده از نوع توپولوف ۱۵۴ بوده باعث شادی روح ارواح اون حادثه هستش. البته اگه اعتقادی به روح داشته باشه .
  شرح حادثه :
  در تاریخ مذبور هواپیمای توپولوف ۱۵۴ کاسپین به مقصد ایروان از فرودگاه امام خمینی ره take off می کنه با ۱۶۸ مسافر و خدمه. خلبان شیر اکبری کاپیتان و مهدی سهیل هم First Officer ایشون بودن .
  نیما صالحی هم که چند هفته قبل از سانحه فارغ التحصیل رشته خلبانی از مرکز آموزش های هوایی هما بود مهندس پرواز این هواپیما بود . بعد از قرار گرفتن در Rout تعیین شده و بعد از عبور از ارتفاع ۲۳۰۰۰ پایی : fl 230 : ظاهرا به دلیل بالا بودن EPR ( Engine Pressure Ratio ) که دارای محدودیت زمانی ۵ دقیقه بعد از takt off هستش و همچنین فرسودگی موتور ” شفت مربوط به موتور شماره ۲ جدا میشه و باعث بریده شدن دم هواپیما میشه که علی رغم سعی کروی پروازی از کنترل خارج میشه و در فاصله ۷ ناتیکال مایلی فرودگاه آموزشی قزوین متلاشی می شه .
  بعد از محو شدن از صفحه رادار کنترلر که نمی تونه تماس بگیره با هواپیمای فوکر ۱۰۰ ایران ایر و فوکر ۱۰۰ آسمان که در حوالی در حال پرواز بودن می خواد که تماس رو رله کنند اما متاسفانه فاجعه رخ داده بوده که دیگه کاری از کسی بر نمیومد .
  لازم به ذکر هست که اولین کسی که از محل crash هواپیما اطلاعاتی رو به دست میاره یکی از استاد خلبان های شرکت آموزشی هما بوده که در حوالی پرواز می کرده .
  از دوستان هم عاجزانه می خوام خواب های شب قبلشون رو هم دیگه برا کسی تعریف نکنن.
  راستی در اون زمان خود بنده هم دانشجوی خلبانی در هما بودم که خلبان مهدی سهیل که خدا رحمتش کنه یکی از استاد های سابق در هما بودن.
در مورد ما در گوگل تحقیق کنید : سایت حسابداری آنلاین .

عضو خوراک مطالب شوید مرا در توییتر دنبال کنید!