تبليغاتX
**************

ظروف یکبار مصرف گیاهی

آموزش آنلاین طراحی سایت اهواز

طراحی سایت حرفه ای در اهواز

کیف آلوما والت

کشف 2 عدد مجسمه زیر خاکی با قدمت 3200 سال در ایستگاه راه آهن تهران | مجله اینترنتی علی هفتاد

کشف ۲ عدد مجسمه زیر خاکی با قدمت ۳۲۰۰ سال در ایستگاه راه آهن تهران

فرمانده پلیس راه آهن کشور از کشف دو عدد مجسمه زیر خاکی با قدمت سه هزار و دویست ساله در ایستگاه راه آهن تهران خبر داد .

 آپلود عکس به گزارش سرویس اجتماعی برنا، سردار “رحمت اللهی” درتشریح این خبر اظهارداشت: یکی از ماموران ایست و بازرسی پلیس راه آهن حین بازدید وسایل همراه مسافران از طریق دستگاه ایکس ری به محتویات داخل کیف دستی یکی از مسافران مشکوک و در بازرسی از آن دو عدد مجسمه شبیه زیر خاکی یکی بصورت پیکره نیم تنه انسان و دیگری انسان ایستاده بدون پا کشف کرد.

فرمانده پلیس راه آهن ادامه داد: مسافر مزبور با مشاهده کشف اشیای عتیقه با ایجاد سر و صدا و تهدید مأموران مبنی بر شکایت از آنها از طریق ۱۹۷ قصد رد گم کردن را داشت اما مامور پلیس با ظن اینکه اشیای مزبور عتیقه است، وی را به اداره آگاهی پلیس راه آهن معرفی کرد.

سردار رحمت اللهی ادامه داد: مسافر مزبور در تحقیقات اولیه پلیسی اقرار کرد مجسمه ها را بدلیل شباهت به زیر خاکی بودن آنها از شخصی ناشناس در میدان انقلاب به مبلغ ده هزار تومان خریداری و هیچگونه سابقه کیفری ندارم .

این مقام انتظامی با تصریح این مطلب که با عنایت به احتمال قدیمی بودن مجسمه ها مراتب به عرض مقام قضایی رسید، گفت : بنا به دستور مقام قضایی استعلام از اداره میراث فرهنگی جهت تشخیص قدمت مجسمه ها صادر و اموال مکشوفه به اداره مربوطه ارسال شد.

فرمانده پلیس راه آهن با بیان اینکه برابر ماده ۵۶۲ قانونی مجازات اسلامی خرید یا فروش اشیای عتیقه و یا حفاری جهت استحصال ممنوع است، ، ادامه داد: برابر نظریه کتبی کارشناسان مجسمه های مزبور جزء الهه های مورد پرستش عیلامیان بوده و در حوالی تپه های باستانی خوزستان یافت می شود و قدمت آن بالغ بر سه هزار سال می باشد.

سردار رحمت اللهی در پایان گفت : جوابیه میراث فرهنگی به نظر مقام قضایی رسیده و پرونده مربوطه تحت رسیدگی است.مطالب ديگر
برای اولین بار در ایران :
نرم افزار حسابداری اینترنتی بدون نیاز به نصب بر روی کامپیوتر
حسابداری شخصی آنلاین
حسابداری خانگی آنلاین
حسابداری تجاری ، انبارداری و چاپ فاکتور فروش آنلاین
همگی در سایت حسابداری آنلاین ، تک ضرب

www.takzarb.com

.


در مورد ما در گوگل تحقیق کنید : سایت حسابداری آنلاین .

عضو خوراک مطالب شوید مرا در توییتر دنبال کنید!